ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی

ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی

ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی

ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی موضوع مورد بحث در مقاله پیش رو است. موسسات فنی و مهندسی یکی از مراکز خدماتی هستند، که در مراحل مختلف ساخت یک سازه عمرانی از طراحی گرفته، تا اجرا و محاسبات دخالت می کنند.‌

موسسات فنی و مهندسی نیز همانند سایر دفاتر خدماتی برای بررسی امور مالی خود، ارائه رسید به مشتری و اداره دارایی و مالیات نیاز به فاکتور رسمی دارند. در مقاله زیر شما را با نحوه ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی و اهمیت صدور این سند رسمی آشنا خواهیم کرد.‌

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی چیست؟

در نخستین بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی، شما را با این سند رسمی آشنا می کنیم. فاکتور یکی از مهمترین اسناد حسابداری است، که برای بررسی صورت حساب های مالی هر شرکتی ضروری است.

فاکتور یک فرم رسمی است، که معامله بین دو فرد یا موسسه را اعتبار می بخشد. این فرم شامل اطلاعات فروشنده و خریدار، تاریخ صدور، شماره سریال فاکتور، شرح کالاها یا خدمات موضوع معامله (شامل مقدار، قیمت واحد و کل مبلغ پرداختی) و همچنین مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

تنظیم فاکتور نیاز به دقت بسیار بالا و تسلط به علم حسابداری دارد؛ از این رو برای پر کردن این فرم باید از افرادی کمک بگیرید که با قوانین مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن آشنایی کامل دارند. سایت هخامنش یکی از مراکزی است، که از سابقه بالایی در صدور و ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی بهره می برد.

حال که با فاکتور رسمی برای موسسات فنی و مهندسی آشنا شدید، در ادامه مقاله با ما باشد تا در مورد اهمیت صدور این سند رسمی برای این دفاتر صحبت کنیم و با صدور این فاکتور درگیر قوانین تخلف مالیاتی نشوید.‌

فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی چیست؟
#image_title

بیشتر بخوانید: صدور فاکتور رسمی

دلایل اهمیت صدور فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی

در این بخش از مقاله به موضوع اهمیت صدور و ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی می پردازیم.‌ همانگونه در مطلب قبلی نیز اشاره کردیم، فاکتورهای رسمی برای حسابداری موسسات مهم هستند؛ زیرا گواهی خرید و خدمات را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند درآمد و هزینه ها را پیگیری کنید.

یک دلیل مهم دیگر صدور فاکتور رسمی این است، که این اسناد برای تسویه دقیق مالیات ضروری هستند. در اکثر کشورها، از جمله کشور ایران صدور فاکتور در معاملات تجاری و خدماتی اجباری است.

قوانین صدور فاکتور به طور دقیق توسط قانون مالیات کالا و خدمات تعریف شده است. بر اساس این قانون، هر کارآفرین، ارائه دهنده کالا یا خدمات موظف است بعد از عرضه کالا یا خدمات خود در یک بازه زمانی معین، فاکتور صادر کند.

پس از ارائه خدمات و بستن هر گونه قراردادي به این بازه زمانی فکر کنید، و پیش از اینکه از موعد آن بگذرد و متهم به جرم فرار مالیاتی شوید، فورا فاکتور رسمی را تنظیم کنید. برای تنظیم این فاکتور کافی است، صورت حساب خدمات خود را به مدیر سایت هخامنش بسپارید، تا با تکیه بر سابقه بالای خود در ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی این فرم را برای شما تنطیم کند.

ویژگی‌های فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی

فاکتور رسمی ویژگی های خاصی دارد که آن را از فاکتورهای عادی متمایز می کند.‌ برای ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی باید اطلاعات زیر را وارد فاکتور نمایید. این اطلاعات شامل موارد زیر می شود؛

 • تمام مشخصات مالک موسسه، یعنی نام شرکت، آدرس، کد اقتصادی و شناسه یکتای مالیاتی باید در این سند قید گردد.
 • یکی ديگر از اطلاعات مهم برای پر کردن فاکتور رسمی، نوشتن مشخصات مشتری که شامل نام شرکت، آدرس (یا محل سکونت در مورد اشخاص حقیقی)، کد ملی، کد ثبت شرکت و … می باشد.
 • تاریخ صدور فاکتور حتما باید در سر برگ آن قید گردد.
 • شماره فاکتور که یک شناسه سند منحصر به فرد و سریالی است، نیز باید در این برگه نوشته شود.‌
 • یکی دیگر از اطلاعات مهم فاکتور رسمی شرح خدمات ارائه شده، مقدار و قیمت واحد آنها است‌.‌
 • کل مبلغ برای خدمات نیز باید در فاکتور رسمی، نوشته شود. همینطور نحوه پرداخت و میزان مبلغ پرداخت شده قید گردد.‌
 • همینطور باید نرخ مالیات و میزان مالیات بر ارزش افزوده را درج کنید و همچنین مشخص کنید، البته تخفیف ها قبل از محاسبه مالیات باید حساب شود.‌

تمام اطلاعات فوق برای ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی ضروری است. در برخی موارد، به عنوان مثال در یک فاکتور اصلاحی، ممکن است اطلاعات یا اسناد اضافی مورد نیاز باشد.

ویژگی‌های فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی

انواع فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی شما را با انواع فاکتور آشنا می کنیم. بسته به ماهیت معامله چندین نوع فاکتور وجود دارد، که رایج ترین انواع آن عبارتند از:

 • فاکتور مالیات بر ارزش افزوده: این فاکتور سندی است، که در زمان فروش مشمول مالیات بر ارزش افزوده صادر می شود. باید حاوی اطلاعات دقیق درباره فروشنده، خریدار، کالا یا خدمات و همچنین مقدار مالیات بر ارزش افزوده باشد.
 • پیش فاکتور: این سندی است، که قبل از بستن قرارداد تهیه می شود و برای ارائه پیشنهاد و ارزش گذاری قیمت کالا یا خدمات استفاده می شود. این فاکتور رسمی نیست و نمی توان آن را به عنوان یک فاکتور قانونی به اداره دارایی ارائه داد و همچنین مدرکی برای خرید نیست.
 • فاکتور تصحیح: این فاکتور برای تصحیح اشتباهات در فاکتور استفاده می شود، به عنوان مثال زمان اشتباهات در توصیف کالا یا خدمات، اشتباه در مقادیر یا داده های از دست رفته در مورد فروشنده یا خریدار این فاکتور ارائه می شود.‌
 • فاکتور غیر رسمی: این فاکتوری است، که هنگام دریافت پیش پرداخت برای ارائه خدمات صادر می شود. این برگه شامل اطلاعاتی در مورد پیش پرداخت دریافتی و مبلغ نهایی پرداخت شده برای خدمات است.

انواع فاکتور رسمی موسسات فنی و مهندسی

سخن پایانی

مقاله ارائه فاکتور رسمی به موسسات فنی و مهندسی توسط خانم هخامنش مدیر سایت هخامنش نوشته شده است. اگر راجع به صدور فاکتور رسمی هر گونه پرسش و نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، به سایت هخامنش مراجعه نمایید، در بخش پشتیبانی سوالات خود را مطرح نمایید، تا در اسرع وقت راهنمایی های لازم به شما داده شود.‌

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *