ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی

ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی

ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی

در این میان انواع موسسات تجاری و صنعتی اقدام به استفاده از فاکتورهای رسمی نموده‌ اند. برخی از شرکت های فعال در این زمینه نیز بنا به نیاز موجود، اقدام به صدور و ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی نموده اند.

در طی سالیان گذشته و پس از مکانیزه شدن سیستم‌ های مالیاتی در کشور و نهادینه شدن برخی قوانین و مقررات ویژه مالیاتی شاهد گسترش استفاده از فاکتورهای رسمی در میان ارگان‌ها و مجموعه‌ های تجاری و تولیدی بوده‌ ایم. رواج استفاده از فاکتورهای رسمی فواید و مزایای زیادی به همراه دارد.

 

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

مشخصات و ویژگی های فاکتورهای رسمی مورد تایید اداره دارایی

به هنگام صدور و ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی لازم است تا، از شرایط و ویژگی های یک فاکتور رسمی مورد تایید اداره دارایی با اطلاع شوید. هر کسب و کاری به هنگام انجام معاملات تجاری و داد و ستد نیاز به استفاده از فاکتورهای خرید و فروش معتبر و رسمی دارد.

وزارت امور اقتصاد و دارایی برخی قوانین مقررات را تحت عنوان استانداردهایی برای فاکتورهای رسمی بنا نهاده است. بر همین اساس کلیه فاکتورهای رسمی بایستی از این قوانین و مقررات پیروی کرده و دقیقاً مطابق با آنها ارائه شوند.

همچنین مطابق ماده ۱۹ قانون مالیات مستقیم و ارزش افزوده، تمامی ارگان ها و افراد مشغول به تجارت و داد و ستد موظف به ارائه فاکتور های رسمی مشمول اطلاعات معاملات تجاری انجام شده می باشند. این فاکتورها به دو صورت دست نویس و یا چاپ شده توسط نرم افزار های حسابداری می باشند.

ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی بر مبنای پیروی از قانون ١٩ ارزش افزوده بوده و کلیه فاکتور های صادر شده دقیقا مطابق با مفاد و ماده های این قانون ارزش افزوده اداره دارایی می باشد. تنها به این ترتیب است که، حقوق دو طرف معامله محفوظ خواهد ماند.

مشخصات و ویژگی های فاکتورهای رسمی مورد تایید اداره دارایی

مشخصات ظاهری فاکتور های رسمی فروش مورد تایید اداره دارایی

به منظور ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی و سایر نهادهای دولتی و غیره، فاکتورهای رسمی بایستی از یک سری اصول و ویژگی های ظاهری برخوردار باشد. برای پرینت و چاپ فاکتور های رسمی از دو مدل کاغذ استفاده می گردد.

کاغذهای ۶٠ گرمی و ٨٠ گرمی در حال حاضر مناسب ترین نوع کاغذ برای چاپ و پرینت فاکتور های رسمی می باشند. در عین حال که، این دو نوع کاغذ دارای تفاوت های با یک دیگر نیز، هستند. برای مثال، جهت تحریر فاکتور های رسمی به صورت دستی می توان از کاغذهای ۶٠ گرمی استفاده نمود.

در این حالت نیاز است تا، از کاربن مابین ورق های فاکتور استفاده نمایید. لازم به ذکر است که، امروزه استفاده از ورق های کاربن دیگر مرسوم نیست و از کاغذهای کاربن لس و یا بدون کاربن بهره گرفته می شود. کاغذهای خود کپی، NCR و کاربن دار از جمله انواع کاغذهای مناسب برای نوشتار دستی فاکتور هستند.

نوع دیگر کاغذ مناسب برای چاپ فاکتور رسمی وجود دارد و به نام کاغذ ٨٠ گرمی شناخته می شود. برای این نوع کاغذ تولید کشور اندونزی بیشترین کیفیت را، به خود اختصاص داده است. معمولا به منظور ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی از کاغذ ٨٠ گرمی استفاده می شود.

تعداد نسخه های پرینت شده فاکتور های رسمی در دو نسخه می باشد که، گاهی اوقات تا سه نسخه نیز قابل افزایش است. در رابطه با ابعاد این فاکتورهای رسمی باید گفت که، در دو اندازه A4 و A5 قابل سفارش است که، این خود نیز بنا به درخواست افراد قابل تغییر است.

معیارهای نوشتاری یک فاکتور رسمی مورد تایید

در صورت نیاز به ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی و غیره نیاز است تا، برخی از ویژگی های نوشتاری را، مورد رعایت قرار دهید. تنها در این صورت است که، فاکتور رسمی شما مورد تایید قرار خواهد گرفت و یک فاکتور رسمی تأیید شده خواهد بود.

اولین مورد دقت به درج تاریخ بر روی فاکتور می باشد. معمولا و به طور متداول تاریخ را، زیر شماره سریال فاکتور درج می نمایند. همچنین، شماره سریال فاکتور به طور معمول با خط قرمز رنگ و چاپ افست در ناحیه بالایی فاکتور و در سمت چپ صفحه درج می گردد.

به منظور صدور و ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی تمامی مشخصات افراد حقیقی و حقوقی، به طور کلی، دو طرف معامله را، به طور کامل قید نمایید. این قسمت باید شامل نام کامل، شماره های اقتصادی و آدرس دو طرف معامله باشد.

در قسمت بعدی شما بایستی مشخصات کالای مورد خرید و فروش را، به طور دقیق و با جزئیات کامل قید نمایید. شرح کالا، واحد کالا، قیمت واحد، قیمت کل هر واحد، تخفیفات در صورت لحاظ شدن را، وارد نمایید. پس از اتمام این مرحله نوبت به بخش حساس و اصلی از صدور فاکتور رسمی خواهد رسید.

پس از ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی شما باید این فاکتور رسمی صادر شده را، با مهر فروشگاه مهر نموده و امضای سالم و فاقد خش و خط خوردگی را، پای فاکتور بزنید. پس از آن لازم به ذکر می باشد که، امضای خریدار و فروشنده را، زیر فاکتور اخذ نمایید.

فاکتورهای رسمی که، با این مشخصات مدون شوند و مهر و امضای معتبر فروشگاه و یا دو طرف معامله را، داشته باشند مورد تایید اداره دارایی خواهند بود. در غیر این صورت و با صدور فاکتورهای صوری جرایم سنگینی متوجه دو طرف معامله خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تکالیف مالیاتی چیست 

اهمیت وجود فاکتور رسمی

به منظور صدور و ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی، برخورداری از یک فاکتور رسمی اهمیت فراوان و ویژه ای را، به همراه دارد. به منظور اثبات قانونی بودن معاملات تجاری، عدم تخلف و سر پیچی از قوانین امور مالیاتی حتما باید دو طرف معامله، فاکتورهای رسمی را، ارائه دهند.

در غیر این صورت و با محرز شدن صوری بودن فاکتورهای معاملات تجاری علاوه بر اعمال جرایم سنگینی مالیاتی، اداره دارایی حق پیگرد قانونی دو طرف را، داشته و از طریق قانون پیگیری خواهد نمود. بنابر تمامی این موارد می توان به اهمیت برخورداری از فاکتورهای رسمی پی برد.

اهمیت وجود فاکتور رسمی

کلام پایانی

مجموعه هخامنش با دارا بودن سابقه ای طولانی در زمینه صدور و ارائه انواع فاکتور های رسمی به تمامی ارگان های دولتی و غیر دولتی، اقدام به ارائه فاکتور رسمی به نمایندگان موسسات تجاری، صنعتی نیز می نماید. در صورت نیاز به داشتن فاکتور رسمی برای این موسسات می توانید به این مجموعه مراجعه نمایید.

مجموعه هخامنش با برخورداری از کارشناسان و اطلاعات کافی در رابطه با انواع فاکتورهای رسمی و نحوه صدور آن ها، می توانند به شما در تمامی امور مختص به این زمینه مشاوره های نابی ارائه دهند.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *