ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

بنا بر اهمیت صدور فاکتور رسمی در این کسب و کارها در صدد بررسی این موضوع و تحت عنوان ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو هستیم تا، با مرجعی برای صدور و ارائه فاکتور رسمی به این اسناد آشنا شویم. در صورتی که، شما نیز شاغل در این حرفه هستید و نیاز به صدور فاکتور رسمی می باشید همراه ما بمانید.

نمایشگاه داران و بنگاه داران خودرو جزو اصناف و مشاغلی هستند که روزانه با مبالغ بسیار بالایی سر و کار دارند. هر روزه مبالغ سنگین و بدون سقف در حساب های این بنگاه ها در گردش است. به همین دلیل صدور فاکتورهای رسمی در این نوع مشاغل از واجبات است.

 

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

آشنایی با فاکتور رسمی

آشنایی با فاکتور های رسمی و لزوم صدور این نوع فاکتورها را، در ابتدای مبحث ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو به طور مختصر بیان می نماییم. اگر بخواهیم فاکتور رسمی را، به طور کاملاً مختصر شرح دهیم؛ باید بگوییم که، این نوع فاکتور یک برگ تایید معامله به شمار می رود.

هنگامی که دو طرف تحت عنوان خریدار و فروشنده برای خرید و فروش کالاها و یا دریافت و ارائه خدمات با یکدیگر اقدام به بستن قرارداد می کنند، نیاز به یک فاکتور اصلی پیدا خواهند نمود. البته لازم به ذکر است تنها ارگان هایی که، زیر نظر اداره دارایی و مشمول قانون ارزش افزوده هستند؛ بایستی نسبت به صدور این نوع فاکتورها اقدام کنند.

به این ترتیب و با نگارش یک فاکتور رسمی توسط این دو شخصیت چه حقیقی و چه حقوقی معامله به اثبات رسیده و مورد تایید دارایی خواهد بود. مزیت اصلی استفاده از فاکتورهای رسمی برای دریافت تاییدیه بر روی گردش های مالی یک ارگان و یا شخصیت است تا، از تحمیل جرایم سنگین مالیاتی جلوگیری به عمل آورند.

حال ممکن است که برای شما این سوال به وجود بیاید که چه سازمان ها ارگان هایی و یا شخصیت هایی ملزم به ارائه فاکتورهای رسمی هستند؟ این مطلبی است که، در نظر داریم در بخش بعدی از ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو به آن بپردازیم.

آشنایی با فاکتور رسمی
#image_title

مشاغل مشمول قانون لزوم صدور فاکتور رسمی

در ادامه مبحث ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو به بررسی مشاغل و حرفه هایی که بایستی نسبت به صدور فاکتورهای رسمی اقدام نمایند خواهیم پرداخت. طی سالیان گذشته اداره دارایی و سازمان مالیاتی کشور اقدام به تخصیص یک شماره ای تحت عنوان شماره اقتصادی برای تک تک کسب و کارها اشخاص حقیقی و حقوقی نمود.

به این ترتیب پیگیری بررسی و ارزیابی کلیه این اصناف، اشخاص و کسب و کارها از طریق این شماره اقتصادی برای اداره دارایی میسر شد. علاوه بر تمامی این موارد حتی بازاریانی که دارای شماره اقتصادی هستند نیز از این طریق قابل پیگیری و رصد مالیاتی هستند.

بنابراین فارغ از کوچک بودن و یا بزرگ بودن فعالیت این کسب و کارها که، دارای شماره اقتصادی می باشند؛ بایستی نسبت به صدور فاکتور رسمی نیز اقدام نمایند. علاوه بر این مورد این کسب و کارها و برخی دیگر از مشاغل مشمول قانون ارزش افزوده هستند. ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو در همین راستا می باشد.

پس با اطلاع از این نکته می توان گفت که کلیه مشاغل و کسب و کارهای زیر نظر و مشمول قانون ارزش افزوده بایستی نسبت به صدور و ارائه فاکتور رسمی اقدام نمایند. در غیر این صورت، معاملات صورت گرفته در این بنگاه ها و مشاغل در صورت عدم ارائه فاکتور رسمی قابل قبول اداره دارایی نخواهد بود.

لحاظ قانون اداره دارایی کلیه هزینه هایی که، دارای اسناد و مدارک مثبته هستند قابل پذیرش می باشند. در غیر این صورت اداره دارایی نسبت به پذیرش هزینه ها هیچ تقلبی را، انجام نخواهد داد. در ادامه مطلب ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو به برخی از کسب و کارهای مشمول قانون ارزش افزوده اشاره می نماییم؛

 

  • فعالان در زمینه حسابرسی، حسابداری و ارائه خدمات مالی
  • وارد کنندگان انواع کالاهای و محصولات
  • صادر کنندگان کلیه کالاها و محصولات
  • موسسه های حمل و نقل موتوری، زمینی هوایی و غیره
  • بنگاه های آهن آلات
  • رستوران ها، کافه ها، چایخانه ها
  • کلیه شرکت ها و موسسات تجاری فعال در داخل و خارج از کشور
  • دفاتر خدماتی و مسافربری
  • کلیه موسسات و اشخاص عمده فروش و فروشگاه های بزرگ
  • کلیه بنگاه داران و نمایشگاه داران خودرو

بر همین اساس و با قرار گرفتن بنگاه های خودرو در لیست مشمولین قانون مالیات بر ارزش افزوده، برخی از مراکز اقدام به ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو می نمایند تا، از این طریق کلیه معاملات این بنگاه ها مورد تایید اداره دارایی قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید: صورت وضعیت پیمانکاری چیست

مدت زمان مهلت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو در نظر داریم که شما را، با مهلت قانونی پرداخت مالیات های ارزش افزوده آشنا نماییم. احتمالاً در صورتی که، شما نیز مشمول قانون ارزش افزوده هستید باید بدانید که، نحوه پرداخت این مالیات ها با مالیات های پایان دوره مالی کاملاً متفاوت است.

مودیان شاغل در حرفه های با ارزش افزوده موظف هستند تا، مالیات ارزش افزوده را هر سه ماه یک بار پرداخت نمایند. به عبارتی دیگر، پرداخت مالیات های ارزش افزوده هر ۹۰ روز یک بار تکرار می شود و مهلتی حدود دو هفته ای و یا ۱۵ روزه جهت پرداخت برای مودیان در نظر گرفته می شود.

از آنجا که، بنگاه داران خودرو نیز مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند؛ برخی از مراکز اقدام به ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو می نمایند. به این ترتیب نمایشگاه داران خودرو می توانند مالیات خود را، از طریق ارائه فاکتورهای رسمی تا حد قابل قبولی کاهش دهند.

برای این منظور سامانه ای برای مودیان مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته شده تا، این مودیان در مهلت مقرر نسبت به بارگذاری اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده خود در این سامانه اقدام نمایند. مودیان مشمول این قانون بایستی حتما در موعد مقرر اقدام به پرداخت مالیات صادره نمایند.

در صورت عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده و بارگذاری اظهارنامه در موعد مقرر، این مودیان شامل پرداخت جریمه و دیرکرد خواهند شد. ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو و فعالان این زمینه کمک می نماید تا، بر روی کلیه معاع تجاری خود صحت ببخشند.

مدت زمان مهلت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده
#image_title

 

کلام پایانی

در این مبحث که، تحت عنوان ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو به حضور شما ارائه گردید. در این مبحث با لزوم و وجوب ارائه و صدور فاکتورهای رسمی برای انواع بنگاه ها از جمله بنگاه های خودرو آشنا شدیم دریافتیم که به منظور تایید کلیه معاملات صورت گرفته در این بنگاه ها حتماً وجود یک فاکتور رسمی الزامی است.

اگر شما نیز در این حرفه شاغل هستید و اطلاعات کافی در حوزه صدور فاکتورهای رسمی را، ندارید؛ پیشنهاد ما به شما مراجعه به مجموعه هخامنش است. این مجموعه طی سالیان مدید گذشته نسبت به ارائه و صدور فاکتورهای رسمی به مشاغل و کسب و کارها مشغول بوده است.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *