ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ

ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ

ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ

ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ مانند سایر کسب و کارها ضروری و الزامي است. فاکتور رسمی یک سند رسمی و قانونی است که مطابق با قوانین مالیات صدور آن برای تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ از جمله کسانی که حرفه خدمات ماساژ را در هر مقیاسی انجام می دهند، ضروری است.

فاکتورهای رسمی با سایر فاکتورهایی که در زمان عرضه کالا یا ارائه خدمت به مشتری به عنوان رسید تحویل می دهید، متفاوت هستند. در این مقاله با ما باشید تا با تمام جزئیات ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ آشنا شوید.‌

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

آشنایی با فاکتور رسمی مشاغل خدمات ماساژ

در نخستین بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ فاکتور رسمی شما را با این نوع فاکتور آشنا خواهیم کرد. فاکتور رسمی یک برگه کاملا قانونی است، که پس از اخذ قرارداد بین دو نفر حقیقی یا حقوقی برای ارائه کالاها یا خدمات تنظیم می گردد.

این فاکتور حاوی تمام اطلاعات و جزئیات طرفین معامله، خدمات ارائه شده، مبلغ، مالیات بر ارزش افزوده، تاریخ معامله، شماره سریالی و … می باشد؛ از این رو در دسته اسناد قانونی جا گرفته است.

فاکتورهای رسمی برای صادر کنندگان و دریافت کنندگان اهمیت بالایی دارند، با صدور آن دریافت کننده می پذیرد، که تمام خدمات ذکر شده در فاکتور را به طور کامل و جامع و بدون هیچ گونه خطایی دریافت نموده است و مشکلاتی مانند عدم به موقع خدمات و … پیش نمی آید. صادر کننده فاکتور نیز میزان مبلغ پرداختی و نحوه پرداخت را به صورت دقیق در فاکتور بیان می کند و از اختلافات احتمالی جلوگیری می شود. ‌

تفاوت اصلی فاکتور رسمی با سایر فاکتورها در این است، که به دلیل ویژگی های خاص خود مورد تایید اداره دارایی و سایر نهادهای دولتی مانند دستگاه های قضایی می باشد. در واقع صادر کنندگان فاکتور رسمی با تحویل این فرم به اداره دارایی و صورت حساب شفاف مالی، خود را از پرداخت مالیات های سهمگین یا اتهامات فرار مالیاتی رهایی می بخشند.‌

این فاکتورها توسط حسابداران شرکت ها به صورت کاغذی یا الکترونیکی تنظیم می گردند، اما استخدام حسابدار برای مشاغل کوچکی مانند خدمات ماساژ صرفه اقتصادی ندارد؛ از این رو بهتر است برای ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ از افرادی که این خدمات را به صورت آنلاین یا حضوری انجام می دهند، کمک بگیرید.‌

آشنایی با فاکتور رسمی مشاغل خدمات ماساژ
#image_title

تفاوت فاکتور رسمی مشاغل خدمات ماساژ با سایر فاکتورها

در این بخش از مقاله به تفاوت فاکتور رسمی و غیر رسمی می پردازیم، تا در زمان صدور و ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ به اشتباه نیفتید.

همانگونه که تا به اینجای مقاله متوجه شدید، فاکتور رسمی سندی است، که مطابق با قوانین اداره دارایی و مالیات تنظیم گشته است. هر فاکتوری که از این قوانین تبعیت نکند، در دسته فاکتورهای رسمی جا نمی گیرد و فاکتور غیر رسمی است.

البته اگر یک کسب و کار از پرداخت مالیات معاف باشد، می تواند از فاکتورهای غیر رسمی استفاده کند، اما اگر یک حرفه مانند خدمات ماساژ ملزم به پرداخت مالیات باشد، نمی تواند از فاکتورهای غیر رسمی استفاده کند و ملزم به صدور فاکتور است، تا به عنوان متخلف در دور زدن قانون مالیاتی مجرم شناخته نشود.

در سند های غیر رسمی نیازی نیست میزان مالیات، مشخصات کامل شرکت یا افراد طرف معامله، مهر و امضای رسمی و … قید گردد، فقط از این برگه به عنوان یک رسید استفاده می شود.

ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ به این سادگی نیست، باید تمام اطلاعات کامل طرفین معامله، خدمات، مبلغ هر واحد از خدمات، مالیات بر ارزش افزوده و … به طور دقیق و بدون هیچ گونه اشتباهی نوشته شود؛ از این رو این فاکتور در دسته اسناد قانونی جا گرفته است.

 

تفاوت فاکتور رسمی مشاغل خدمات ماساژ با سایر فاکتورها
#image_title

آیا مشاغل خدمات ماساژ ملزم به ارائه فاکتور هستند؟

در این بخش از مقاله به شما خواهیم گفت، که آیا ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ الزامی است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله از آنجایی که شاغلین این حرفه زیر نظر اتحادیه ماساژ هستند و اعضای این اتحادیه طبق قوانین ملزم به پرداخت مالیات هستند.

پس کسانی که به حرفه خدمات ماساژ مشغول هستند، باید صورت حساب های مالی خود را در قالب یک فاکتور رسمی به اداره دارایی تحویل دهند.‌

برخلاف تصور عموم فقط کسب و کارهای بزرگ مجبور به پرداخت مالیات نیستند، هر کسب و کاری از جمله مشاغل خدمات ماساژ در هر مقیاسی ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند و بر اساس این قانون صدور فاکتور رسمی برای آنها اجتناب ناپذیر است.

فاکتور رسمی مشاغل خدمات ماساژ در دو نسخه تهیه می شود، که یک نسخه در دست ارائه دهنده خدمات ماساژ و نسخه دیگر به مشتری داده می شود، که مشتری نیز در نهایت باید این سند را به ادره امور مالیاتی تحویل دهد.

تنظیم فاکتور رسمی نیاز به مسلط بودن به حرفه حسابداری و آگاهی از قوانین مالیاتی دارد، باید بدون خط خوردگی و اطلاعات غلط باشد؛ از این رو باید آن را به افرادی که تسلط بالایی در این زمینه دارند، واگذار کنید، سایت هخامنش در ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ می تواند به شما کمک کند و در کمتر از دو ساعت این فاکتور را به صورت الکترونیکی و آنلاین یا کاغذی و با مراجعه حضوری برای شما آماده کند.‌

بیشتر بخوانید: صدور فاکتور رسمی

سخن پایانی

مقاله ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ توسط اعضای سایت هخامنش فاکتور برای شما نوشته شده است. فاکتور رسمی را می توانید با روش های گوناگون مانند سامانه های پرداختی که زیر نظر اداره دارایی است، فاکتورهای کاغذی یا آنلاین تنظیم نمایید.

در سال های اخیر با روی کار آمدن اپلیکیشن های حسابداری، این فاکتورها را می توان توسط نرم افزار ها تنظیم‌ نمود و میزان مالیات و سایر هزینه ها را بدون هیچ خطایی محاسبه می کنند، البته کار با این اپلیکیشن ها نیز نیاز به دانش حسابداری دارد.‌

اگر قصد صدور فاکتور رسمی را برای خدمات ماساژ دارید، به سايت هخامنش فاکتور مراجعه نمایید، تا با سابقه بالایی که در ارائه فاکتور رسمی به مشاغل خدمات ماساژ دارد، این سند را در زمان کوتاهی، به درستی و بدون هر گونه خطایی برای شنا تنظیم کنند.

 

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *