ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی موضوع مورد بحث در مقاله پیش رو می باشد. مالکین عمده فروشی و نمایندگان کالای داخلی و وارداتی به دلایل زیادی از جمله معتبر بودن صورت حساب های حسابداری، تحت تایید بودن اداره مالیاتی و جزئیات معامله و پرداخت به فاکتورهای رسمی نیاز دارند.

این فاکتور از طرف فروشنده امضا و مهر می گردد و یک برگه از آن به خریدار داده می شود و برگه دیگر را صاحبان کسب و کار در آرشیو خود نگه می دارند. در این مقاله با ما باشید تا با ارائه فاکتور رسمی آشنا گردید.

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

آشنایی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

در نخستین بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی، شما را با این فاکتور آشنا می کنیم.‌ فاکتور یک سند معتبر و تحت تایید نهادهای دولتی است، که پس از رسمی کردن یک داد و ستد تجاری، صدور می شود.‌

هر کسی که صاحب عمده فروشی یا نمایندگی توزیع کالای داخلی و وارداتی است، تعهدات متعددی را به مشتریان و نهادهای دولتی دارد. یکی از تعهدات یک شرکت این است، که تمام اطلاعات مربوط به درآمد خود را به ارگان های دولتی ارسال کند و همینطور صورت حساب های دقیقی از جزئیات فروش خود داشته باشند.

به بیان ساده فاکتور یک سند رسمی است، که فروش شرکت شما را به طور دقیق ثبت می کند. هر زمان که پرداختی دریافت می کنید، باید یک فاکتور رسمی برای مشتری خود صادر کنید.

این فاکتور باید دارای اطلاعات دقیق از اطلاعات خریدار و فروشنده، تعداد و قیمت کالاها باشد، این فاکتورها باید توسط اداره دارایی و مالیاتی برای آگاهی از صحت معاملات نیز مورد تایید قرار بگیرد.‌

با توجه با مطالب بالا فاکتور رسمی عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتي، از سایر فاکتورهای خرید و فروش غیر رسمی متمایز است. این فاکتور مطابق قوانین سند تنظیم می گردد و تمام مبلغ ها از جمله تخفیف ها و مالیات نیز در آن قید می گردد.

ارائه فاکتور رسمی کار ساده ای نیست و باید توسط افراد مجرب تنظیم گردد.

آشنایی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی
#image_title

دلایل اهمیت فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی، شما را با دلایل اهمیت این سند رسمی آشنا خواهیم کرد. در واقع فاکتور رسمی یک برگه چند کاره است، که گره گشای بسیاری از مشکلات است.

به عنوان مثال از طریق این سند رسمی حسابدار شرکت شما قادر به محاسبه مالیات و تمام صورت حساب های مالی شرکت است. از سوی دیگر عدم صدور فاکتور مشکلات جدی را برای شرکت شما ایجاد می کند. از این مشکلات می توان به در هم ریختگی مدیریت مالی تا جرم فرار مالیاتی اشاره نمود.

با تنظیم دقیق فاکتور و قید نمودن تمام کالاهای عرضه شده، میزان و نحوه پرداخت توسط مشتری، بعدها در حین یا اواخر معامله مشکلی میان خریدار و مشتری ایجاد نمی شود، به راحتی از طریق این سند قانونی می توان فرد متخلف را شناسایی نمود.

بیشتر بخوانید: حقوق مالکانه چیست 

نحوه ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

در این بخش در مورد نحوه صدور و ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی صحبت می کنیم‌.‌ صدور فاکتور باید با توجه به ماهیت خدماتی کالاهای عرضه شده، انجام شود.

هنگام رسمی کردن کسب و کار خود در نهاد مربوطه باید هویت شرکت خود را به طور واضح و روشن تعریف کنید. این کار برای طبقه بندی فعالیت هایی است، که شرکت عمده فروشی و نمایندگی توزیع کالای داخلی و وارداتی انجام می دهد؛ زیرا این کسب و کار بسیار گسترده و متنوع است.

اگر شرکت شما ثبت شده باشد، باید تمام قراردادهای و خرید و فروش های مالی خود را در یک فاکتور رسمی ثبت کند، تا بعدها مشمول جرائم مالیاتی نشود. نحوه صدور و ارائه فاکتور رسمی شامل مراحل زیر می شود؛

  • فاکتورهای رسمی که برای صنف عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی صادر می شود، در برگه های A4 یا A5 به وزن 80 تا 60 پرینت خواهد شد. این فاکتور معمولا در چند نسخه چاپ خواهد شد، تا هر یک از طرفین معامله یک برگه را نزد خود نگهداری کنند.
  • نکته مهم دیگر در مورد صدور فاکتور این است، که این سند باید فاقد هر گونه خط خوردگی، استفاده از لاک غلط گیر یا خراشیدگی باشد. در صورت وجود چنین مواردی فاکتور اعتبار خود را از دست می دهد.‌ امروزه از نرم افزارهای حسابداری نیز برای تنظیم فاکتور رسمی استفاده می شود.

باید این نکته را ذکر نمود ،‌ در صورتی که این نرم افزار مورد تایید اداره مالیات قرار گیرد، می توان از ان استفاده نمود. پر کردن و کار کردن با این نرم افزار نیز نیاز به مهارت و دانش دارد.‌

  • تمام اطلاعات خریدار و فروشنده، جزئیات کالا به صورت تک و کل، قیمت به صورت تک و کل، تخفیف ها، مالیات نیز باید در فاکتور رسمی با دقت بالا و بدون هر گونه خطایی قید شود.‌
  • مرحله دیگر ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی، اخذ و درج شماره سریال مورد تایید دارایی است.
  • در پایان این سند رسمی همانند هر سند دیگری باید توسط مالک عمده فروشی و نمایندگی توزیع کالای داخلی و وارداتی مهر و امضای رسمی گردد.

البته تمام این مراحل را باید به افرادی که با تنظیم سند قانونی و چهار چوب آن آشنایی کامل دارند، سپرد تا با ارائه فاکتور رسمی بعدها برای شما مشکلی پیش نیاید و مجبور به پرداخت جریمه فرار مالیاتی و … نشوید.

 

نحوه ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی

سخن پایانی

در این مقاله از سایت هخامنش شما را با نحوه و ارائه فاکتور رسمی به عمده فروشان و نمایندگان توزیع کالای داخلی و وارداتی آشنا نمودیم. اگر برای صنف و کسب و کار خود نیاز به تنظیم یک فاکتور رسمی را دارید، به سایت هخامنش مراجعه کنید.

خانم هخامنش با تجربه 17 ساله در تنظیم و ارائه انواع فاکتور برای نهادهای دولتی و خصوصی و مدیریت مالی چندین شرکت، به شما در تنظیم یک فاکتور رسمی کمک خواهد کرد‌.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *