ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی

ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی

ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی

ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی موضوع مورد بحث در مقاله پیش رو است. دفاتر اسناد رسمی یکی از دفتر خدماتی تحت نظارت دستگاه قوه قضاییه می باشد، که مهمترین وظیفه آنها ثبت اسناد در چهارچوب قانون است. در واقع هر گونه خرید و فروش ملک یا خودرو، گواهی وکالت و … اگر در این دفاتر ثبت نگردد، ارزش قانونی ندارد.‌

این دفتر نیز مانند تمام اصناف تجاری، برای ارائه گزارش گردش مالی خود به اداره مالیات به فاکتور رسمی نیاز دارد‌. در مقاله ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی با ما باشید، تا با این سند رسمی برای دفاتر اسناد رسمی بیشتر آشنا شوید.

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

فاکتور رسمی چیست؟

در نخستین بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی، این نوع سند رسمی را تعریف خواهیم کرد. به طور کلی فاکتور یک سند حسابداری اجباری است، که تأیید می کند خریدار سفارش و خدمات را به طور کامل دریافت کرده است و هیچ ادعایی علیه عرضه کننده وجود ندارد.

فاکتور رسمی فراتر از این تعریف، ساختار یا چهار چوب ویژه ای دارد. در غیر این صورت این سند قدرت قانونی خود را از دست می دهد و نمی توان از آن برای امو مالیاتی، عوارض و … استفاده کرد و ممکن است در صورت عدم صدور آن با اداره مالیات به مشکل بر خورید.‌

فاکتور رسمی توسط ارائه دهنده خدمات برای مشتری پس از دریافت سفارش در قالب محصول یا خدمات صادر می شود. این سند جزئیات خاصی مانند یکایک خدمات و هزینه انها را مشخص می کند. این فرم مورد تایید دولت است و قابل تخطی نیست.

بر اساس این سند، خریدار مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده توسط تامین کننده را برای کسر می پذیرد. فاکتورهای رسمی امروزه به صورت کاغذی یا الکترونیکی صادر می شوند. صدور فاکتور برای تمام اصناف ضروری است و هیچ نهادی از تهیه آن معاف نمی باشد.‌

ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی منحصراً برای حسابداری مالیات بر ارزش افزوده استفاده می شود. به طور کلی این فاکتور دو هدف را دنبال می کند، یکی ثبت خدمات به طور کامل توسط تأمین کننده است و دیگری تأیید میزان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده توسط پرداخت کننده می باشد.

البته صدور فاکتور رسمی اهداف دیگری نیز دارد، که در ادامه مطلب با تمام اهداف صدور و ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی صحبت خواهیم کرد.

 

فاکتور رسمی چیست؟
#image_title

هدف از ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی

در این بخش از مقاله به اهداف ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی می پردازیم. در مطلب بالا با دو هدف صدور این فاکتور آشنا شدید، در این بخش با دیگر اهداف نیز آشنا می شوید. اهداف صدور فاکتور رسمی شامل موارد زیر می شود؛

·         حسابداری دقیق

یکی از اهداف تنظیم فاکتور رسمی، ثبت درآمدهای ورودی دفتر است. با توجه به این فاکتور می توان هزینه دریافتی خدمات را به طور دقیق و جامع بررسی نمود.‌ در واقع این فاکتور برای محاسبه سود خالص، گردش دارایی، میزان مالیات و عوارض سالانه، یک امر ضروری است.

·         تسهیل پرونده‌های مالیاتی

مهمترین هدف استفاده از این اسناد، پوشش دادن فرم های مالیاتی با اطلاعات کاملا موثق است. پس از ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی آنها را در آرشیو دفتر نگهداری می کنید، که این امر تشکیل پرونده‌های مالیاتی را بسیار آسان و راحت می کند.‌

بیشتر بخوانید: پایه مالیاتی چیست

·         حمایت قانونی

در ادامه مقاله ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی باید افزود، که فاکتور رسمی یک مدرک معتبر برای ارائه کالاها یا خدماتی است، که فروشنده کالاها یا ارائه دهنده خدمات متعهد به ارسال یا انجام آنها می باشد.‌ در صورتی که هر یک از طرفین تخلفی کند، می توان به این سند رسمی استناد کرد.

·         تجزیه تحلیل موثر کسب و کار

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم، فاکتور رسمی وظیفه ثبت تمام جزئیات ارائه خدمات به همراه قیمت واحد، کل مبلغ و تاریخ و … را دارد. با توجه به این جزئیات به راحتی می توانید میزان سود کسب و کار خود را تجزیه تحلیل کنید.

فاکتور رسمی دفاتر اسناد رسمی چه تفاوتی با فاکتور غیر رسمی دارد؟

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی، شما را با تفاوت های فاکتور رسمی با غیر رسمی آشنا می کنیم، تا به اشتباه این دو فاکتور را یکی نپندارید.

بر اساس بند 19 قانون مالیات و امور دارایی به فاکتوری که مطابق با چهارچوب قانونی تنطیم گردد، فاکتور رسمی معتبر می گویند و فاکتورهایی که خارج از این چهارچوب هستند، صوری و غیر رسمی نام دارند. گاهی اوقات با صدور فاکتور غیر رسمی به طور عمد یا غیر عمدی ممکن است، به عنوان متخلف و مجرم نیز شناخته شوید.

فاکتور رسمی از طرف فروشنده یا صاحبان دفاتر خدمات مختلف به فروشنده و اداره مالیات برای شفاف سازی خدمات و گردش مالی ارائه می شوند.

در صورتی که فاکتور غیر رسمی را نیازی نیست، به هیچ نهاد دولتی تحویل دهید، اغلب با هدف آگاهی از قیمت و تحویل به موقع کالا و خدمات از طرف فروشنده به مشتری ارائه می شود. این فاکتور در فرم های آماده ای نگاشته خواهد شد و ارزش قانونی ندارد.

در فاکتور رسمی تمام مشخصات ارائه دهنده و مشتری مانند آدرس، اطلاعات تماس، کد ملی، نام و نام خانوادگی، شناسه یکتای مالیاتی، کد اقتصادی و … قید می گردد، در حالی که در فاکتور غیر رسمی فقط نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس نوشته خواهد شد و هیچ گونه استعلامی از طریق این اطلاعات نمی توان گرفت.

فاکتور رسمی را می توان در دادگاه های قضایی به عنوان یک سند معتبر استفاده نمود، در صورتی که سند غیر رسمی چنین اعتباری ندارد و اثبات آن نیز به تلاش زیادی دارد.

 

فاکتور رسمی دفاتر اسناد رسمی چه تفاوتی با فاکتور غیر رسمی دارد؟
#image_title

سخن پایانی

مقاله ارائه فاکتور رسمی به دفاتر اسناد رسمی توسط خانم هخامنش مدیر سایت هخامنش فاکتور نوشته شده است. خانم هخامنش تجربه بالايي در تنظیم انواع اسناد قانونی و مالی از جمله فاکتور رسمی برای نهادها و صنف های مختلف دارد.

اگر مایل اید تنظیم فاکتورهای مال خود را به خانم هخامنش بسپارید، می توانید به صورت حضوری به دفتر کار وی مراجعه نمایید یا اینکه از طریق سایت هخامنش فاکتور با او در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *