ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو

ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو

ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو

برای مثال تعمیرگاه ها یکی از این مجموعه ها به شمار می روند. ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو بر اساس همین مصوبه قانون امور مالیاتی امری ضروری می باشد. در صورتی که، شما نیز دارای تعمیرگاه خودرو هستید و از نحوه صدور فاکتور رسمی بی اطلاع می باشید؛ تا انتها همراه این مطلب بمانید.

آیا تاکنون اسم فاکتور رسمی را، شنیده اید؟ آیا با فاکتور رسمی آشنایی دارید؟ آیا می دانید چه ارگان هایی موظف به ارائه فاکتورهای رسمی می باشند؟! بر اساس قوانین و مقررات نهادینه شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور برخی از نهادها و ارگان ها موظف به ارائه فاکتور رسمی هستند.

 

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

فاکتور رسمی چه نوع فاکتوری است؟

در رأس مطلب ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو، به بیان شرح مختصری از فاکتور های رسمی می پردازیم تا، به طور نسبی با این نوع فاکتور آشنایی لازم را، کسب نمایید. در واقع فاکتور رسمی از لحاظ ظاهری کاملا مشابه فاکتورهای عادی است که، در فروشگاهی دریافت می نمایید.

تنها تفاوت اصلی این فاکتور در رسمی و قابل استناد بودن آن است. بر اساس ماده ١٩ قانون امور مالیاتی، فروشندگان و خریداران در هر معامله ای موظف به ارائه فاکتور رسمی بر روی کلیه کالاها و خدمات خود هستند. این قانون شامل کلیه ادارات، سازمان ها و ارگان های مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

بر اساس این قانون، فاکتور رسمی نوعی فاکتور مثبته و قابل پیگیری است که، با در نظر گرفتن قوانین دارایی و بر اساس مقررات اتحادیه صنف مربوطه نوشته می شود. فاکتور رسمی نمایان دهنده صحت و سقم معامله بین دو طرف است که، میزان دقیق مبالغ کالا و خدمات و همچنین، مالیات در آن به طور دقیق قید می شود.

بنابر این اطلاعات و با توجه به اهمیت ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو برخی از شرکت ها در زمینه صدور و ارائه انواع فاکتورهای رسمی فعالیت می نمایند تا، در صورت نیاز به صدور این نوع فاکتور های رسمی بتوان به این مجموعه ها مراجعه نمود.

فاکتور رسمی چه نوع فاکتوری است؟
#image_title

 

قوانین صدور فاکتور های رسمی و ضرورت به کار گیری آن

در این بخش از مبحث ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو روی قوانین صدور فاکتورهای رسمی و ضرورت صدور آنها خواهیم داشت. در رابطه با صدور فاکتورهای رسمی باید بدانید که، صدور این فاکتورها بر روی کلیه مجموعه های تجاری امری ضروری و مستلزم است.

قانون یعنی صدور و ارائه فاکتورهای رسمی منوط به داشتن شرکت های با حجم بزرگ نیست بلکه حتی شرکت های کوچک نیز موظف به ارائه فاکتورهای رسمی بر روی کلیه معاملات تجاری خود می باشند. بر اساس قوانین وضع شده توسط اداره دارایی کلیه شرکت ها و نهادهای شامل ارزش افزوده موظف به ارائه این نوع فاکتور هستند.

شرکت ها موظف به ارائه فاکتور رسمی بر روی کلیه کالاهای مورد فروش رفته و خدمات ارائه شده دارند در غیر این صورت و در صورت استنکاف از ارائه صورت حساب و فاکتور های رسمی مورد برخورد قانونی توسط نهادهای مربوطه قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: جرایم مالیاتی سامانه مودیان

نحوه صدور فاکتور های رسمی به چه صورت است؟

در ادامه مبحث ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو به بررسی شرایط صدور این نوع فاکتور های رسمی می پردازیم تا، با شیوه و روش نوشتاری آن ها بیشتر آشنا شویم. ویژگی های فاکتورهای رسمی بایستی مطابق با ویژگی های تعیین شده توسط سازمان دارایی باشند. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر هستند؛

 

  • شماره فاکتور از جمله اصلی ترین و مهم ترین بخش ها در صدور فاکتور رسمی به شمار می رود. شماره معمولاً به رنگ قرمز در سمت بالا چپ فاکتور درج می شود و برای چاپ آن از چاپ آفست یا ملخی کمک گرفته می شود.
  • بخش مهم دیگر که، بایستی بر روی این فاکتور درج شود اطلاعات کامل فروشندگان و خریداران است. نام، آدرس، شماره تماس، کد اقتصادی و غیر جزو این مشخصات به شمار می رود.
  • در انتهای فاکتور رسمی فروشنده و خریدار هر دو بایستی مهر و امضای خود را، پای فاکتور قرار دهند تنها در این صورت است که، به این فاکتور رسمیت بخشیده می شود.

 

نکات ذکر شده تنها به عنوان بخشی از نکات و ویژگی های مهم فاکتور رسمی می باشند. در ادامه مبحث ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو نوع دیگری از فاکتورهای رسمی را، به حضور شما معرفی خواهیم نمود.

 

فاکتورهای رسمی قابل ویرایش

در این بخش از مطلب ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو شما را، با نوع دیگری از این فاکتور آشنا می کنیم. فاکتورهای رسمی قابل ویرایش شما قادر خواهید بود تا انواع فاکتورها، پیش فاکتورها، فاکتور خرید و فاکتور فروش خود را، به گونه ای که مد نظر است ویرایش و ادیت کنید.

ارائه کلیه خدمات و فروش کالاهای خود از طریق فاکتورهای رسمی قابل ویرایش کاملاً امکان پذیر خواهد بود. مزیت استفاده از فاکتورهای رسمی قابل ویرایش فروش کالا و خدمات خود بسته به نیاز شرکت خود می باشد که از طریق این فاکتور قابل به ویرایش و ادیت این خدمات نیز خواهید بود.

 

قوانین مالیات و دارایی مرتبط با فاکتورهای فروش چیست؟

در خدمت شما هستیم با ادامه مبحث ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو قوانین مالیاتی در رابطه با فاکتورهای فروش رسمی را، بررسی می نماییم. مطابق ماده ١۴٧ قانون مالیاتی، تنها هزینه هایی مورد قبول است که، با استناد فاکتور رسمی اعتبار کافی پیدا کنند.

همچنین، بر اساس ماده ١۴٨ قانون مالیاتی کلیه هزینه ها، خدمات و فروش کالا بایستی توسط فاکتور فروش تایید شوند و برای تاییدیه این کالاها و خدمات، ارائه سند مورد قبول نمی باشد. بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده در پایان هر فاکتور رسمی فروشنده موظف به کسر مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

در انتهای مبحث ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو به ذکر یک نکته دیگر از قوانین مالیاتی بسنده می کنیم. فروشنده موظف است که، مبلغ مالیات بر ارزش افزوده را، پس از کسر تخفیفات به مبلغ نهایی فاکتور فروش رسمی اضافه نماید.

در غیر این صورت فاکتور بدون مبلغ مالیات بر ارزش افزوده نیز از اعتبار ساقط خواهد بود و مورد تایید رسمی اداره مالیاتی و دارایی کشور نخواهد بود. بنابراین، حتی الامکان فروشندگان و خریداران بایستی بر روی کلیه کالا و خدمات خود اقدام به افزودن مالیات بر ارزش افزوده نمایند.

قوانین مالیات و دارایی مرتبط با فاکتورهای فروش چیست؟
#image_title

کلام پایانی

این مطلب تحت عنوان ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو توسط کارشناسان گروه هخامنش تهیه و تدوین شده است. آشنایی با مقوله فاکتورهای رسمی برای اکثر مشاغل و به ویژه مشاغل مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت نیاز به صدور هر گونه فاکتورهای رسمی و غیر رسمی و همچنین، دریافت مشاوره های اصولی در حوزه ارائه فاکتور رسمی به تعمیرگاه های مجاز خودرو می توانید به مجموعه هخامنش مراجعه کنید و یا با شماره تماس های موجود در وبسایت آن ها تماس برقرار نمایید.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *