مزایای سامانه مودیان

مزایای سامانه مودیان

خلاصه از مزایای سامانه مودیان

مزایای سامانه مودیان

81 / 100

سامانه مودیان را می‌ توانیم یکی از شناخته شده‌ ترین سازمان‌ های کشور معرفی کنیم، که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تاسیس شده است؛ در این سامانه اقدام به ثبت نام و گزارش درآمد برای اشخاص مختلف می‌ شود.

به دلیل اینکه سامانه مودیان وظیفه ثبت اظهارنامه‌ های مالیاتی، فاکتورها و صورتحساب‌ ها را برای صاحبان مشاغل دارد، در نتیجه یکی از مهم‌ ترین سازمان‌ های مالیاتی کشور به حساب می‌ آید.

در نظر گرفتن مزایای سامانه مودیان به افراد کمک می‌ کند، تا پس از شناخت کامل این سازمان، بهتر بتوانند برای بررسی میزان مالیات در آن ثبت نام کنند. در این قسمت برای شما در مورد مزایای سامانه مودیان صحبت کرده و اطلاعات مهم را در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

مزیت های سامانه مودیان

در این قسمت به طور کامل در مورد مزایای سامانه مودیان صحبت کرده و آن ها را به شما معرفی می‌ کنیم:

1. پیگیری امور مهم توسط مودیان

اولین و مهم‌ ترین مزیت این سامانه را می‌ توانیم مربوط به پیگیری راحت‌تر امور توسط مودیان معرفی کنیم. همه مودیان اعم از اشخاص حقوقی یا حقیقی که دارای کد اقتصادی یا پرونده در این سازمان هستند، در صورت نیاز می‌ توانند، به صورت خودکار به پوشه خود دسترسی داشته باشند.

این افراد می‌ توانند بعد از ورود به این سامانه وارد کارپوشه مالیاتی شده و همه امور مرتبط با اظهارنامه مالیاتی، پیگیری پرونده، ارسال اطلاعات و…. را به آسانی انجام دهند. توجه داشته باشید برای هیچ کدام از موارد ذکر شده نیاز نیست تا افراد به صورت حضوری به سازمان مراجعه کنند، که این خود یک مزیت بزرگ به حساب می‌ آید.

بیشتر بخوانید

پیگیری امور مهم توسط مودیان

2. ارسال راحت اطلاعات به سازمان دارایی

از دیگر مزایای سامانه مودیان می‌ توانیم، به ارسال همه اطلاعات از طریق این سامانه به سازمان دارایی به صورت غیر حضوری و آنلاین اشاره کنیم این موضوع سرعت عمل را افزایش داده و از ایجاد خطاهای احتمالی نیز جلوگیری می‌ کند.

همچنین باعث می‌ شود، تا افراد بتوانند آسان‌تر و سریع‌تر مالیات خود را پرداخت کنند. معمولاً در روزهای آخر سال که افراد مشغله کاری زیادی دارند و ترافیک زیادی وجود دارد، این کار سبب ارسال بهتر اطلاعات و انجام سریع‌ تر پرداخت مالیات می‌ شود.

3. پیشگیری از کم اظهاری و تقلب

یکی دیگر از مزایای سامانه مودیان که اهمیت زیادی نیز دارد پیشگیری از کم اظهاری و تقلب در صورت حساب‌ ها است. همانطور که اطلاع دارید تمام افرادی که در این سامانه ثبت نام می‌ کنند باید دارای گواهی امضای الکترونیکی باشند. افراد بدون داشتن گواهی الکترونیکی قادر نیستند اطلاعات و مدارک خود را ارسال کرده و مدارکی که ارسال می‌ کنند مورد تایید سازمان نیست.

قبل از راه‌ اندازی این سامانه ممکن بود مودیان تقلب کرده و اقدام به کم کردن مالیات خود می‌ کردند. اما پس از اینکه این سامانه راه اندازی شد، مشکلات مذکور نیز کاهش پیدا کرد و به همین دلیل امکان تقلب نیز وجود ندارد.

4. حفظ حریم شخصی و اطلاعات مودیان

یکی از قابل توجه‌ ترین مزایای سامانه مودیان که توانست رضایت بسیاری از افراد را به خود جلب کند، حفظ حریم شخصی افراد بود. هر کدام از مودیان در سامانه یک کارپوشه مخصوص دارند و به همین دلیل هیچکس نمی‌ تواند مدارک افراد دیگر را مشاهده کند.

این کار امنیت را افزایش داده و از بروز مشکلات امنیتی نیز جلوگیری می‌ کند.

ممکن بود برخی از افراد نگران فاش شدن اطلاعات خود باشند و این گزینه آن ها را نگران می کرد، اما با ایجاد این سامانه دیگر اطلاعات آنها فاش نمی‌ شود که این گزینه را نیز می‌ توانیم یکی از مهم ترین مزایای سامانه مودیان معرفی کنیم.

 

حفظ حریم شخصی و اطلاعات مودیان

5. پیشگیری از عقب افتادن کارها

یکی دیگر از مهم‌ ترین مزایای سامانه مودیان را می‌ توانیم پیشگیری از عقب افتادگی کارها معرفی کنیم. به این منظور و برای پیشگیری از جریمه شدن عدم پرداخت مالیات، فقط کافی است، به اینترنت دسترسی داشته باشید، تا بتوانید در هر زمان و هر ساعت از شبانه روز اقدام به ارسال اظهارنامه و در نهایت پرداخت مالیات کنید.

در گذشته افراد به دلیل داشتن مشغله‌ های کاری یا مشکلات مختلف ممکن بود وقت کافی برای پرداخت حضوری مالیات نداشته باشند و این موضوع می‌ تواند جریمه‌ های سنگینی برای آنها ایجاد کند.

اما امروز به دلیل آنلاین و غیرحضوری شدن، افراد می‌ توانند، در کمترین زمان مالیات خود را پرداخت کرده و این موضوع به عنوان یکی دیگر از اصلی‌ ترین مزایای سامانه مودیان شناخته می‌ شود.

6. سهولت در پیگیری اطلاعات

اگر بخواهیم یکی دیگر از مزایای سامانه مودیان را به شما معرفی کنیم، می‌ توانیم، به سهولت در پیگیری اطلاعات اشاره کنیم. در زمان‌ های قدیم ممکن بود فرد مالیات خود را پرداخت کند اما به دلیل شلوغ بودن سازمان‌ های مالیاتی، اطلاعات پرداخت ثبت نشده و فرد دوباره مجبور به پرداخت مالیات می‌ شده است.

علاوه بر این، ممکن بود فرد نامه پرداخت مالیات یا اظهارنامه مالیاتی را دریافت نمی‌کرد و در نتیجه این کار می‌ توانست مشکلات فراوانی برای او ایجاد کند. اما امروزه با ایجاد سامانه مودیان فرد می‌ تواند همه اطلاعات خود از جمله میزان مالیات، زمان دقیق پرداخت آن و زمانبندی دقیق هر کدام از کارها را مشاهده کرده و در صورت ایجاد هرگونه مشکل هرچه سریع‌ تر آن را اطلاع دهد.

پس همانطور که مشاهده کردید، مزایای سامانه مودیان بسیار فراوان است و می‌ تواند، در پرداخت سریع تر مالیات و پیشگیری از ایجاد هرگونه مشکل به افراد حقیقی و حقوقی کمک کند.

سخن پایانی

پس از اینکه در این قسمت اقدام به بررسی مزایای سامانه مودیان برای شما کردیم، ممکن است بخواهید برای تنظیم بهتر اظهارنامه‌ های مالیاتی و ارائه فاکتور رسمی به شرکت‌ ها و سازمان‌ ها، اقدام به خرید مناسب‌ ترین فاکتورها کنید.

به این منظور سایت فاکتور هخامنش بهترین فاکتورهای رسمی را در اختیار شما قرار می‌ دهد. مجموعه ما اقدام به صدور فاکتور رسمی ارزش افزوده مورد تایید سامانه مودیان می‌ کند.

همچنین به دلیل داشتن بیش از ۱۷ سال سابقه در حوزه صدور و فروش انواع فاکتورهای رسمی، می‌ تواند بر اساس نیاز و سفارش شما بهترین فاکتورها را ایجاد و در کمترین زمان به شما عرضه کند.

 

 

 

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *