فاکتور رسمی با کد اقتصادی

فاکتور رسمی با کد اقتصادی
خلاصه از فاکتور رسمی با کد اقتصادی

فاکتور رسمی با کد اقتصادی

فاکتور رسمی با کد اقتصادی

 

فاکتور رسمی با کد اقتصادی، یک مدارک مالی است که توسط سازمان‌ها و شرکت‌ها برای ثبت وجود خرید یا فروش کالا یا خدمات ارائه شده به صورت الکترونیکی یا حضوری، صادر و به مشتری ارائه می‌شود.

در این فاکتور، جزئیاتی مانند نام شرکت، کد اقتصادی، شماره ثبت، شماره فاکتور، تاریخ، تعداد و قیمت کالا و خدمات خریداری شده و دیگر مواردی که بسته به نوع کسب و کار ممکن است متفاوت باشد، ذکر می‌شود. کد اقتصادی مربوط به هر شرکت نشان دهنده شناسه مالیاتی آن شرکت است و به عنوان یکی از اطلاعات مهم در فاکتور رسمی ذکر می‌شود.

رسمی با کد اقتصادی

کد اقتصادی چیست ؟

کد اقتصادی یک عدد 12 رقمی برای شناسایی یک واحد اقتصادی است. کداقتصادی چیزی مثل کد ملی یک شخص است، اما برای یک واحد اقتصادی و یک کسب و کار مشخص می‌شود.

برای توضیح بیشتر میتوان گفت که کد اقتصادی یا همان کد تفکیکی، یک سیستم شناسایی و دسته بندی کالاها و خدمات است. این کدها به منظور سهولت در فرآیند تجاری و مالی، به کار می‌روند. به این صورت که هر محصول یا خدماتی که در بازار عرضه می‌شود، یک کد اختصاصی دارد که شامل سطح کلان (مثلاً بخش) تا جزئی‌ترین سطح (مثلاً توصیف دقیق محصول) است.

 
فاکتور هخامنش
آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی
با ما در ارتباط باشید:
مشاوره رایگان: ۰۹۱۲۷۳۵۸۹۱۵

 

این کدها به‌عنوان یک زبان تفاهمی بین شرکت‌ها، بانک‌ها، مراکز پرداخت، مراکز مالی، مراکز گمرکی و دیگر نهادهای مرتبط با تجارت بین‌المللی استفاده می‌شوند. لذا از اهمیت بسیاری برخوردارند و به کاهش خطاها، افزایش سرعت و بهبود کیفیت فرآیندهای تجاری کمک می‌کنند.

پس کاربران عزیز متوجه شدن که کد اقتصادی چیست در اخر جمع بندی کوچکی درباره فاکتور رسمی با کد اقتصادی رو میبینیم به عبارتی کداقتصادی، کدی 12 رقمی اقتصادی است که توسط سازمان امور مالیاتی که خود زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی هست تعیین و به یک کسب و کار ارائه می‌شود.
سازمان امور مالیاتی در سراسر کشور، اشخاص حقیقی و حقوقی را با شماره کد اقتصادی می‌شناسد. به کد اقتصادی شماره اقتصادی هم می‌گویند

فاکتور رسمی با کد اقتصادی

 

مطالب مفید:

 
 
 
پخش ویدیو

مقالات مرتبط :

مالیات بر مصرف چیست؟

مالیات بر مصرف چیست؟

79 / 100 قدرت گرفته توسط Rank Math SEO حتماً شما دوستان عزیز که در حال مطالعه این مطلب از ما هستید، می دانید؛ یکی

Read More »
درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *