راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران

راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران

راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران - مالیات یکی از اصلی‌ ترین ابزارهای مالی در کشور ایران به حساب می‌ آید که در چرخاندن اقتصاد نقش مهمی دارد
خلاصه از راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران

راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران

80 / 100

در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران آشنا کنیم در ابتدا به توضیحات مالیات می پردازیم. مالیات یکی از اصلی‌ ترین ابزارهای مالی در کشور ایران به حساب می‌ آید که در چرخاندن اقتصاد نقش مهمی دارد. امروز همه افرادی که دارای حقوق و درآمد هستند باید مالیات پرداخت کنند اما آیا روشی وجود دارد، که بتوان مالیات را برای کسب و کارها کاهش داد؟

اگر بخواهیم تقسیم بندی مالیات ها را به شما معرفی کنیم، باید به مالیات های مستقیم و همین طور مالیات غیر مستقیم اشاره نماییم، که به صورت های مختلف از مردم کشور گرفته می شوند. اما بسیاری از افراد می‌ خواهند، با روش‌ های قانونی مقداری از آن را کسر کنند. در این قسمت برای شما در مورد راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران صحبت می‌ کنیم.

1. فرستادن به موقع اظهارنامه مالیاتی

در صورتی که اظهارنامه مالیاتی خود را به موقع ارائه دهید و در آن از پنهان کاری استفاده نکنید، یا جریمه‌ای برای شما در نظر گرفته نشود این کار می‌ تواند در کاهش میزان مالیات در سال‌ های بعد بیشترین نقش را داشته باشد.

شما در زمان تکمیل اظهارنامه و ارائه آن باید همه هزینه‌ ها و درآمدها را ثبت کنید. علاوه بر این نیاز است تا تمام جزئیاتی که از شما خواستند را بدون اشتباه وارد کنید. این کار باعث می‌ شود، تا به عنوان یک فرد و شهروند خوش حساب شناخته شده و در سال‌ های بعد دولت برای شما تخفیف‌ های زیادی در نظر بگیرد.

2. پرداخت به موقع مالیات

یکی دیگر از راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران پرداخت به موقع مالیات است. در صورتی که بعد از تکمیل اظهارنامه در زمان مشخص شده مبلغ مالیات خود را پرداخت کنید جزء مودیان خوش حساب قرار گرفته و تخفیف‌ های مالیاتی شامل حال شما می‌ شود.

به عبارتی در صورتی که مودیان در ۳ سال پیاپی مالیات خود را در موعد مقرر پرداخت کنند می‌ توانند، از ۵ درصد تخفیف برخوردار شوند. پس در صورتی که می‌ خواهید به صورت قانونی مالیات سال‌ های بعد برای شما کسر شود توصیه می‌ کنیم که به موقع مالیات خود را پرداخت کنید.

پرداخت به موقع مالیات

3. محاسبه و ثبت کردن استهلاک دارایی‌ ها

در حال حاضر بسیاری از مشاغل وجود دارند، که کسب و کار آن ها با ابزارها و ماشین آلات مختلف است، این ماشین آلات به مرور زمان مستهلک شده و در نتیجه ارزش خود را از دست می‌ دهد.

یکی از بهترین و موثرترین راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران برای مشاغلی که با ابزار آلات و ماشین آلات مختلف کار می‌ کنند، ارائه مدارکی جهت محاسبه استهلاک دارایی‌ ها است. این موضوع می‌ تواند میزان مالیات پرداختی را تا مقدار زیادی برای شما کاهش دهد.

4. اظهار مدارک و اسناد هزینه‌ ها و محاسبه دقیق آن ها

طبق قانون مالیات افراد باید متناسب با میزان سود و درآمد سالیانه خود مالیات پرداخت کنند. میزان مالیات دقیق پس از کسر استهلاک دارایی‌ ها و هزینه‌ ها به افراد اعلام می‌ شود، به همین دلیل مودیان نیاز است، تا همه اسناد و مدارک مربوط به مراودات مالی را به صورت دقیق محاسبه و آن را تسلیم کنند، تا این مبلغ از مالیات کل آن ها کم شود.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره فاکتور رسمی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

5. پیگیری کردن معافیت‌های مالیاتی قانونی

گاهی مواقع قانون یکسری معافیت‌ های مالیاتی را برای افراد در نظر می‌ گیرد، که ممکن است مبلغ آن کم باشد اما به هر حال در صورتی که شما موظف به پرداخت هزینه زیادی برای مالیات هستید، این مورد نیز می‌ تواند، تا حدودی مالیات پرداختی را کاهش دهد.

این گزینه نیز یکی از روش های موثر جهت کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران است، که به صورت سالیانه توسط اداره مالیات تعیین شده، که نسبت به سال‌ های گذشته متفاوت است و شما با پیگیری کردن قوانین مربوط به معافیت‌ های مالیاتی می‌ توانید مقداری از آن را کسر کنید.

6. کمک کردن به موسسات عام المنفعه یا مراکز خیریه

اگر بخواهیم بیشتر در مورد روش‌ های کاهش مالیات برای شما صحبت کنیم می‌ توانیم، به کمک به مراکز خیریه نیز اشاره کنیم. شما پس از این کار می‌ توانید فاکتورها و اسناد مربوط به آن را نگهداری کرده و در زمان‌ های مورد نیاز جهت دریافت تخفیف‌ های مالیاتی آن را ارائه دهید. این گزینه نیز می‌ تواند گاهی مواقع به عنوان یکی از راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران جوابگو باشد.

کمک کردن به موسسات عام المنفعه یا مراکز خیریه

7. کار کردن در خانه به عنوان دفتر کار

در صورت امکان از فضای خانه استفاده کرده و کسب و کار خود را در آن انجام دهید. این کار می‌ تواند هزینه‌ های مودیان مثل آب و برق را کاهش داده و همچنین می‌ تواند سبب کاهش میزان مالیات سالیانه شود.

علاوه بر این در صورتی که کسب کار شما شرایط لازم را داشته باشد، در دسته کسب و کارهای خانگی قرار گرفته و تخفیفاتی نیز برای مالیات آن در نظر گرفته می‌ شود.

8. اشتراک درآمد و دارایی با دیگر افراد

هر چقدر میزان درآمد و دارایی شما بیشتر باشد، در نتیجه نیاز است، تا مالیات بالاتری نیز پرداخت کنید. به همین دلیل برای کاهش این میزان می‌ توانید دارایی‌ های خود را با دیگر اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. این کار نیز یکی از بهترین گزینه‌ ها و راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران است.

سخن پایانی

در این مقاله برای شما در مورد موثرترین راهکارهای کاهش مالیات برای کسب و کارها در ایران صحبت کردیم؛ همانطور که می‌ دانید پرداخت مالیات ضروری بوده و عدم اهمیت به این موضوع می‌ تواند مشکلات فراوانی برای شما به وجود بیاورد.

جهت خرید انواع فاکتورهای رسمی مورد تایید سامانه مودیان یا اظهارنامه‌ های مالیاتی می‌ توانید، این محصولات را بسته به نوع شغل و فعالیت خود از سایت فاکتور هخامنش سفارش دهید.

مجموعه ما شرایطی را فراهم کرده است، تا شما بتوانید به صورت آنلاین انواع فاکتورها را در کمترین زمان و با ظاهر و تعداد ستون‌ های مورد نظر با قیمت مناسب سفارش داده و در کمترین زمان آن را در تعداد زیاد تحویل بگیرید.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *