تکالیف قانونی اشخاص مشمول قانون سامانه مودیان

تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان

خلاصه از تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان

تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان

81 / 100

تمام افرادی که دارای کسب و کار مخصوص به خود هستند موظف به ثبت نام در سازمان امور مالیاتی می‌ باشند، تا پس از گذشت مدتی جریمه نشده و مشکلات مالی برای آن ها ایجاد نشود.

در حال حاضر تمام افراد حقیقی و حقوقی باید صورت حساب‌ های الکترونیکی خود را در این سامانه ارسال کرده، تا کد مالیاتی دریافت کنند.

تمامی افراد موظف هستند با تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان آشنا شده، تا جریمه نشده و حساب‌ های آن ها بسته نشود.

در این مقاله برای شما در مورد تکالیف قانونی اشخاص مشمول قانون سامانه مدیران صحبت کرده و اطلاعات مهم را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

چرا از نظر قانونی نیاز است تا اشخاص مشمول، در سامانه مودیان ثبت نام کنند؟

طبق قانون اساسی کشور ایران و طبق شرایطی که در هر کشور پابرجا است، تمام افرادی که شغل دارند و از این طریق درآمدی به دست می‌ آورند باید درصدی از حقوق خود را به صورت سالیانه صرف پرداخت مالیات کنند.

در حال حاضر روش‌ های قدیمی برای پرداخت مالیات منسوخ شده است و به همین دلیل نیاز است، تا اشخاص مشمول، برای پیشگیری از ایجاد خطا و مشکلات احتمالی در سامانه مودیان ثبت نام کرده و در زمان مشخص شده مالیات خود را پرداخت کنند.

این کار می‌ تواند نقش مهمی در پیشگیری از هرج و مرج داشته باشد و از ایجاد برخی مشکلات جلوگیری می‌ کند. این سامانه پس از اینکه شما صورتحساب‌ های الکترونیکی خود را در آن درج کردید یک کد ۲۲ رقمی به شما داده و شما می‌ توانید تمامی اقدامات بعدی را از طریق این کد پیگیری کنید.

پس نتیجه می‌ گیریم تکالیف قانونی اشخاص در قانون سامانه مودیان از مهم‌ ترین وظایفی است، که تمام افراد باید به خوبی آن را رعایت کنند.

عضویت در سامانه مودیان به چه طریق انجام می‌ شود؟

عضویت در سامانه مودیان به راحتی انجام می‌ شود و نیاز است، تا همه افرادی که باید از تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان اطلاع داشته باشند، طرز ثبت نام در این سامانه را نیز بدانند.

برای ثبت نام در این سامانه شما نیاز به کدملی، یک رمز عبور و شماره موبایل دارید. پس از اینکه در این سامانه ثبت نام کردید نیاز است، تا صورت حساب‌ های مالی خود را به صورت الکترونیکی برای این سامانه ارسال کنید.

توجه داشته باشید برای رعایت قوانین سامانه مودیان باید به دو نوع کسب و کار توجه کنید:

  1. صاحبان کسب و کاری که به صورت مستقیم با خریدار در ارتباط هستند، این افراد باید اقدام به ارسال صورتحساب‌ های الکترونیکی به سامانه کرده و یک نسخه از آن را نیز به خریدار بدهند. این افراد باید دارای پایانه‌ های فروشگاهی مثل درگاه پرداخت اینترنتی یا کارتخوان باشند.
  2. صاحبان کسب و کاری که به صورت نهایی و مستقیم با خریداران در ارتباط نیستند. این افراد به پایانه های فروشگاهی نیاز نداشته و فقط نیاز است، تا صورتحساب‌ های الکترونیکی هر تراکنش را در این سامانه بارگذاری کنند. این موضوع سبب می‌ شود، تا اداره مالیات به درستی میزان مالیات را تعیین کند.

عضویت در سامانه مودیان به چه طریق انجام می‌ شود؟

حداکثر جمع صورت حساب‌های الکترونیکی در سامانه مودیان چقدر است؟

موضوعی که در حوزه اطلاع از تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان اهمیت پیدا می‌ کند اطلاع از حداکثر جمع صورتحساب‌ های الکترونیکی در این سامانه است. طبق قوانین سازمان امور مالیاتی، هر مودی در هر دوره مالی نباید بیشتر از ۵ برابر از فروش زمان مشابه در سال قبل را داشته باشد.

در اصل مقدار فروش سال گذشته فرد در حقیقت همان مبلغی می‌ باشد، که در سال گذشته برای آن مالیات پرداخت کرده، یا در حال حاضر در حال پرداخت مالیات است.

البته این موضوع برای کسب و کارهای جدید به گونه دیگر صدق می‌ کند، این اشخاص نباید بیشتر از ۵ برابر از معافیت مالی سالانه خود درآمد به دست بیاورند.

حالا اگر فردی بیشتر از این مقدار فروش داشته باشد باید اضافه بر ارزش افزوده پرداخت نماید. این مورد نیز در بررسی تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان اهمیت بالایی دارد، که باید در نظر داشته باشید.

چه جرائمی برای افرادی که تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان را انجام نمی‌ دهند در نظر گرفته می‌ شود؟

همانطور که می‌ دانید تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان از موارد مهم و اساسی به حساب می‌ آید و در صورتی که فردی این قانون را در نظر نگیرد جرایم مختلفی برای او تعیین می‌ کنند:

  • عدم عضویت آن ها در سامانه مودیان
  • عدم ارائه فاکتور رسمی به خریدار
  • عدم اجازه برای ارسال صورتحساب الکترونیکی
  • عدم اجازه به مودیان برای اعلام حساب تجاری به سازمان امور مالیاتی

بیشتر بخوانید

البته به غیر از موارد ذکر شده در صورتی که باز هم شخص مودی تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان را در نظر نگیرد ممکن است شرایط دیگری مانند بستن حساب‌ های تجاری و ایجاد جریمه‌ های مالی سنگین در نظر گرفته شود. پس توصیه ما به شما این است، که پس از راه اندازی کسب و کار خود حتماً تمامی قوانین مربوط به سامانه مودیان را در نظر گرفته و در این سامانه برای ارائه مالیات حساب باز کنید.

چه جرائمی برای افرادی که تکالیف قانونی سامانه مودیان را انجام نمی‌ دهند در نظر گرفته می‌ شود؟

سخن پایانی

به دلیل نقش مهم و حیاتی که تکالیف قانونی اشخاص در سامانه مودیان دارد، در نتیجه استفاده از بهترین فاکتورهای رسمی و اظهارنامه‌ های مالیاتی از اهمیت بالای برخوردار است.

توجه داشته باشید شما باید از فاکتورهایی استفاده کنید، که مورد تایید سامانه مودیان باشد به همین دلیل انواع فاکتورها را می‌ توانید، از سایت فاکتور هخامنش خریداری کنید.

مجموعه ما اقدام به تنظیم و آماده کردن انواع فاکتورها برای شما کرده و در کمترین زمان آن را در اختیارتان قرار می‌ دهد. همچنین شما می‌ توانید قبل از سفارش با کارشناسان ما صحبت کرده و اطلاعات لازم در مورد نوع فاکتورهای درخواستی را در اختیار آن ها قرار دهید.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *