انواع مرخصی در قانون کار

انواع مرخصی در قانون کار

خلاصه از انواع مرخصی در قانون کار

انواع مرخصی در قانون کار

78 / 100

همواره بحث‌ های فراوانی پیرامون مرخصی در قانون کار وجود دارد و به یکی از مهم ترین مباحث و موضوعات بین نیروی کار و کارفرما تبدیل شده است.

در حال حاضر مرخصی در قانون کار انواع مختلفی دارد و نیاز است تا کارمندان و کارگران از آن اطلاع پیدا کرده، تا در مواقع لزوم بتوانند از آن بهره‌ مند شوند.

امروزه قوانین مختلفی توسط وزارت کار و تامین اجتماعی تصویب گردیده و انواع مرخصی در قانون کار به طور کامل بررسی شده است.

در ادامه این قسمت برای شما در مورد انواع مرخصی صحبت کرده و اطلاعات ضروری را در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

 

مرخصی استحقاقی

کلمه استحقاقی از واژه حق می‌ آید و منظور از آن، مرخصی در روزهایی است، که طبق قانون کار یک کارمند یا کارگر یا به طور کلی یک نیروی کار می‌ تواند، در کنار دریافت حقوق، از حضور در محل کار خودداری کند.

البته تعداد روزهای دقیق آن بستگی به شرکت و سازمان و نوع دولتی یا خصوصی بودن آن دارد. اما طبق قانون کار هر کارفرما موظف است، در هر ماه حدود ۲.۵ روز مرخصی استحقاقی برای نیروهای خود در نظر بگیرد.

بیشتر بخوانید

به عبارتی در هر سال هر فرد نیاز به دریافت ۲۶ روز مرخصی استحقاقی دارد. هنگامی که انواع مرخصی در قانون کار را بررسی می‌ کنیم، متوجه می‌ شویم مرخصی استحقاقی یکی از مهم‌ ترین آن ها است و شامل تمام کارگران و کارمندان می‌ شود.

 

مرخصی استعلاجی

از جمله مرخضی هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، مرخصی استعلاجی است. این مدل در شرایط خاصی به وجود می آید، زمانی که میان دو گروه یعنی کارفرمایان و کارگران اتفاقی تحت عنوان مناقشه رخ می دهد، می توانیم از این مدل مرخصی بهره مند شویم. به زبان ساده می‌ توانیم بگوییم هنگامی که پزشک اقدام به تجریز یک مرخصی ساده یا استراحت برای افراد می‌کند، در نتیجه این فرد تحت مرخصی استعلاجی قرار می‌ گیرد.

در حال حاضر هیچ سقفی برای این مرخصی وجود ندارد، اما موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است، که این مرخصی حتماً باید تحت تایید سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد.

به عبارتی فرد در صورت ایجاد هرگونه مشکل جسمی یا بیماری باید به یک پزشک معتمد مراجعه کرده و آن پزشک نیز استراحت و مرخصی او را تایید کند و این مرخصی نیز به رسمیت سازمان تامین اجتماعی برسد.

به طور کلی مرخصی استعلاجی نیز یکی از مهم‌ ترین انواع مرخصی در قانون کار است، که رابطه مستقیمی با برطرف شدن هرگونه مشکل برای افراد داشته و کارفرمایان نیز موظف به بپذیرفتن آن هستند.

 

مرخصی استعلاجی

مرخصی ساعتی

یکی دیگر از شناخته شده‌ ترین انواع مرخصی در قانون کار را می‌ توانیم مرخصی ساعتی معرفی کنیم. فرض کنید شما به عنوان یک نیروی کار نیاز به خروج از محل کار خود داشته و می‌ خواهید در یک روز کاری که حدوداً ۸ ساعت است، کمتر از این مقدار کار کنید و باقیمانده زمان آن را به مشکل خود بپردازید.

در این مواقع علت و شرایط درخواستی را به مدیر بالادستی گزارش داده و در صورت تایید می‌ توانید، از این نوع مرخصی بهره مند شوید.

موضوعی که باید در مورد مرخصی ساعتی در نظر داشته باشید، این است، که این نوع مرخصی جزء مرخصی‌ های استحقاقی بوده و به میزان که شما به صورت ساعتی از آن استفاده کنید، از مرخصی‌ های استحقاقی شما کم می‌ شود.

پس اگر به دنبال کسب اطلاعات لازم در مورد انواع مرخصی در قانون کار هستید، مرخصی ساعتی نیز یک نوع شنیده شده و معروف آن است.

 

مرخصی ازدواج و فوت اقوام درجه یک

در صورتی که می‌ خواهید با دیگر انواع مرخصی در قانون کار آشنا شوید، می‌ توانیم، به مرخصی جهت شرکت در مراسم ازدواج یا شرکت در مراسم سوگواری فوت اقوام درجه یک اشاره کنیم.

این نوع مرخص جزء مرخصی‌ های استحقاقی نیست و در صورت ازدواج یا فوت یکی از فامیل‌ های درجه یک، شما می‌ توانید به راحتی از سه روز مرخصی با حقوق بهره مند شوید.

مرخصی بدون حقوق

برای افرادی که می‌ خواهند، با انواع مرخصی در قانون کار آشنا شده و اطلاعات کامل‌تری در مورد آنها به دست بیاورند، می‌ توانیم، به مرخصی بدون حقوق اشاره کنیم.

شما برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه می‌ توانید، به ماده ۱۶ قانون کار مراجعه کنید. اما به طور خلاصه می‌ توانیم بگوییم برای دریافت این مرخصی نیاز به موافقت کارفرما است.

سقف مدت این مرخصی و تاریخ انقضای آن ۲ سال می‌ باشد؛ در این زمان قراردادی که بین نیروی کار و کارفرما نوشته شده است، به حالت تعلیق درآمده و پس از پایان این زمان، نیروی کار موظف به برگشتن سر کار است.

معمولا برای مواقعی مانند تحصیل، سفرهای کاری طولانی، گذراندن دوره‌ های آموزشی و برطرف کردن مشکلات خانوادگی می‌ توان، از مرخصی بدون حقوق استفاده کرد. مرخصی بدون حقوق یکی از مهم‌ ترین انواع مرخصی در قانون کار به حساب می‌ آید

 

مرخصی زایمان

یکی از پرماجراترین انواع مرخصی در قانون کار را می‌ توانیم مربوط به مرخصی زایمان معرفی کنیم. جالب است بدانید، نه تنها این مرخصی برای بانوان است، بلکه همسران آنها نیز می‌ توانند، از این مرخصی استفاده کنند.

طبق قانون کار مرخصی زایمان برای مادران ۹ ماه است و به آقایان یا پدر فرزند نیز دو هفته مرخصی زایمان تعلق می‌ گیرد. در نظر داشته باشید مرخصی زایمان جزء مرخصی‌ های با حقوق است و در ردیف روزهای با بیمه جهت بازنشستگی نیز محاسبه می‌ شود.

البته در حال حاضر در برخی شرکت‌ های خصوصی میزان مرخصی زایمان برای خانم‌ ها ۶ ماه است، که در صورت موافقت کارفرما، خانم‌ ها می‌ توانند اقدام به دریافت مرخصی بدون حقوق کنند.

مرخصی زایمان

 

 

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله برای شما در مورد انواع مرخصی در قانون کار صحبت کردیم، در حال حاضر انواع مختلف مرخصی وجود دارد که افراد می‌ توانند بسته به مشکل یا ضرورت ایجاد شده از آنها استفاده کنند.

در صورتی که برای تنظیم مرخصی یا انجام کارهای مشابه آن نیاز به دریافت انواع فاکتور رسمی یا اظهارنامه‌ های مالیاتی دارید، می‌ توانید محصول مورد نظر خود را از سایت فاکتور هخامنش خریداری کنید.

شما برای دریافت این فاکتورها می‌ توانید در ابتدا به صورت رایگان با مشاوران تخصصی ما صحبت کرده و در نهایت بر اساس نوع شغل و فعالیت خود فاکتورها را در تعداد، اندازه و نمونه مورد نظر به راحتی سفارش دهید.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *