تعطیلات و انواع مرخصی در قانون کار

تعطیلات و انواع مرخصی در قانون کار

خلاصه از تعطیلات و انواع مرخصی در قانون کار

تعطیلات و انواع مرخصی در قانون کار

87 / 100

استفاده از تعطیلات و مرخصی به عنوان یکی از حقوق کارکنان شناخته می شود. نقش نیروی کار در اقتصاد یک کشور به عنوان یکی از ارکان اصلی تولید به شمار می رود. استفاده از تعطیلات و انواع مرخصی در قانون کار باعث می شود که کارکنان بتوانند به بازیابی نیروی خود بپردازند. این امر باعث افزایش بهره وری و رضایت شعلی از ناحیه کارمندان می شود.

قراردادی که در رابطه با انواع مرخصی ها می باشد می تواند در کشورهای مختلف بر اساس صنعت و قرارداد کاری به شکل متفاوتی وجود داشته باشد.

آشنایی با انواع مرخصی در قانون کار

قوانین مربوط به قانون کار به صورت خاص در رابطه با مرخصی که برای کارکنان و کارمندان وجود دارد دارای قوانینی در بخش خصوصی می باشد. قصد داریم این مطلب را به شکب مبسوط مورد بررسی قرار دهیم. بعضی از نمونه های انواع مرخصی در قانون کار مواردی وجود دارد که به شرح ذیل می باشد.

  • مرخصی هایی که به شکل استحقاقی می باشند.
  • مرخصی های استعلاجی در هنگام ایجاد مشکلات برای افراد
  • مرخصی های مربوط به زایمان
  • مرخصی ساعتی
  • مرخصی مخصوص ازدواج
  • مرخصی بدون حقوق

حال قصد داریم برخی از انواع مرخصی ها را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با انواع مرخصی در قانون کار

مرخصی استحقاقی

یکی از  انواع مرخصی در قانون کار نوع استحقاقی آن می باشد. این نوع مرخصی به شکلی می باشد که کارمندان بدون کسر حقوق می توانند از آن استفاده کرده و به امور خود بپردازند. زمانی که برای انجام این نوع مرخصی در نظر گرفته می شود بین کارفرما و نیروی کار مشخص می شود. در صورتی که کارگر درخواست مرخصی داشته باشد کارفرما این حق را ندارد که او را از مرخصی منع کند.

محاسبه مدت زمان مرخصی استحقاقی مانند دیگر انواع مرخصی در قانون کار توسط اداره ی کار انجام می گیرد. بر اساس ماده ی قانون 64 مرخصی استحقلقی که شامل کارگران می شود با استفاده از دستمزد چهار روز تعطیل که جمعه می باشد و در ماه چهار روز می باشد. دیگر روزهای تعطیلی به عنوان مرخصی شناخته نمی شوند.

تعطیلات و انواع مرخصی در قانون کار برای کارهایی که کمتر از یکسال هستند میزان مرخصی مربوطه را بر مبنای کار و فعالیتی که فرد انجام داده است محاسبه می کنند. از سوی دیگر می توانیم بگوییم مدت زمانی که به مرخصی استحقاقی تعلق می گیرد در هر ماه دو نیم روز است که در کل هر سال 26 روز محاسبه می گردد.

بیشتر بخوانید

مرخصی استعلاجی

یکی دیگر از انواع مرخصی در قانون کار مرخصی استعلاجی می باشد. این نوع از مرخصی معمولا در زمان بیماری به کارمندانی تعلق می گیرد که تحت پوشش بیمه ی تامین اجتماهی ایران می باشند. در این پروسه زمانی کارمند به دلیل بیماری از محل کار خود غیبت می کند. بنابراین حقوق و مزایایی را که به شکل روزانه دریافت می کرده است از سازمان بیمه تامین اجتماعی دریافت می کند. در این موقعیت از ناحیه کارفرما حقوق مزایایی دریافت نمی کند. مدت زمانی که برای بیمه استعلاجی در نظر می گیرند باید توسط پزشک معالج مشخص شده سپس بیمه تامین اجتماعی آن را مورد تایید قرار دهد.

در ادامه موضوع انواع مرخصی در قانون کار باید به این نکته اشاره کنیم که مرخصی استعلاجی نیاز به گواهی پزشکی دارد. بر اساس ماده قانون 74 کار مدت زمانی که به مرخصی استعلاجی تعلق می گیرد، زمانی که مورد تایی سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد به عنوان سوابق کار و بازنشستگی برای کارکنان در نظر گرفته می شود.

مرخصی مناسبتی

یکی دیگر از انواع مرخصی در قانون کار مرخصی های مناسبتی می باشد. این نوع از مرخصی ها به مواردی اطلاق می شود که شامل ازدواج، فوت اقوام، انجام مناسک حج، زایمان و بارداری می شود. در قانون کار جمهوری اسلامی ایران این نوع از مرخصی ها پیش بینی شده اند و بر اساس ان به کارگران و کارکنان اجازه می دهند در این شرایط از مرخصی استفاده کنند. در زمان مرخصی مناسبتی کارکنان و گارگران می توانند بدون اینکه در محل کار خود حاضر شوند، همچنین بدون کسری حقوق می توانند به امور خانوادگی خود بپردازند.

مرخصی بدون حقوق

یکی دیگر از نمونه های انواع مرخصی در قانون کار، مرخصی بدون حقوق می باشد. در این موقعیت کارمند می تواند از محل کار خود غیبت کرده بدون آن که حقوقی را دریافت کرده باشد. این مرخصی باید بر اساس یک توافق کتبی که میان کارفرما و کارمند انجام گرفته صورت بگیرد. مدت زمانی که برای این نوع مرخصی در نظر می گیرند می تواند متفاوت باشد.

در این پروسه زمانی قرارداد کاری در حالت تعلیق می باشد و کارمند هیچ نوع حقوق و مزایایی را دریافت نخواهد کرد. معمولا افراد از مرخصی بدون حقوق برای اهدافی مثل تحصیل یا هدف های شخصی و شرایط خاص استفاده می کنند.

براساس ماده  72 قانون کار در رابطه با انواع مرخصی در قانون کار افرادی که قصد دارند از مرخصی بدون حقوق استفاده کنند، باید مدت زمان و شرایط مربوط به بازگشت آن ها به محل کار بر اساس یک توافق کتبی که نماینده ی قانونی و کارفرما تعیین شده انجام بگیرد.

مرخصی بدون حقوق

مرخصی زایمان

یکی دیگر از انواع مرخصی در قانون کار مرخصی زایمان است، که بر اساس آن برای مادران شاغل این امکان را فراهم می کنند که بعد از زایمان مدت زمانی را از محیط کار دور باشند تا علاوه بر بهبودی روحی و جسمی به نگهداری از نوازد خود پرداخته و مراقبت های لازم را انجام دهند. مدت زمانی که برای مرخصی زایمان در نظر گرفته شده در قانون جدید از شش ماه به نه ماه افزایش یافته است. این نوع از مرخصی به عنوان سابقه ی کار برای فرد به شمار می رود. مادران در این دوره امکان استفاده از دفترچه تامین اجتماعی و تمدید آن را دارند.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت انواع مرخصی در قانون کار سعی کردیم به شکل مختصر به این مسئله بپردازیم. استفاده از تعطیلات و مرخصی ها در قانون کار برای افزایش راندمان کاری کارکنان پیش بینی شده است. همه ی کارکنان و گارگران دولت می توانند از این موقعیت استفاده کنند. برای اشنایی بیشتر با قوانین مرخصی ها می توانید به افراد متخصص در این زمینه مانند گروه هخامنش مراجعه کنید.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *