ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری

ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری

ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری

با گسترش و پیشرفت روزافزون کسب و کارها، نیاز این مشاغل به ارائه و صدور فاکتور رسمی به یک نیاز جدی و ضروری تبدیل می شود. به همین دلیل مجموعه هخامنش اقدام به ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری نموده است تا، کلیه خدمات این آتلیه ها به صورت قانونی ثبت شوند.

آتلیه های عکاسی یکی از حرفه ها و مشاغلی هستند که زیر نظر اداره دارایی فعالیت می نمایند و طی هر دوره مالی بایستی نسبت به ارائه فاکتورهای رسمی بر روی کلیه خدمات خود به این ارگان اقدام نمایند. در غیر این صورت مشمول جرایم مالیاتی و تخلف از ارائه فاکتورهای رسمی خواهند بود.

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

در دنیای کسب و کار مدرن چند نوع فاکتور وجود دارد؟

در این بخش از مقدمه مبحث ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری به بررسی انواع و نمونه های مختلف فاکتورهای موجود می پردازیم. هنگامی که اسم از فاکتور می بریم اکثر ما تصور می نماییم که این فاکتور همان فاکتورهای خرید و فروش روزانه هستند.

در صورتی که، فاکتورها در دنیای تجارت بسیار گسترده و نامحدود هستند. فاکتورهای تجاری علاوه بر این که، سندی برای نشان دادن معامله هستند؛ برای سایر مصارف قانونی و دارایی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرند و به آنها استناد شود. این فاکتورهای تجاری در انواع مختلفی صادر می شوند و شامل موارد زیر هستند؛

 

 • فاکتورهای رسمی
 • پیش فاکتورها
 • فاکتور های فروشگاهی
 • فاکتور های رسمی معتبر
 • فاکتور های غیر رسمی
 • فاکتورهای رسمی ارزش افزوده
 • فاکتورهای دارایی رسمی
 • فاکتورهای حواله انبار
 • فاکتورهای شخصی
 • فاکتورهای مازاد
 • فاکتورهای نمایشی

 

همان گونه که مشاهده نمودید تنوع فاکتورها تجاری بسیار بالا و محدود به چند مورد نمی باشد. به همین دلیل به هنگام ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری بایستی از فاکتورهای رسمی استفاده نمود که کاملاً قوانین و مقررات اداره دارایی را پوشش داده و توسط این اداره مورد تایید قرار گیرند.

در دنیای کسب و کار مدرن چند نوع فاکتور وجود دارد؟

چه کسب و کارهایی نیازمند به فاکتور رسمی هستند؟

در ادامه مبحث ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری در نظر داریم که، به بررسی و معرفی کلیه کسب و کارهای مشمول صدور فاکتور های رسمی بپردازیم. به طور کلی می توان گفت که اکثر مشاغل و حرفه ها قادر به صدور و ارائه فاکتورهای رسمی می باشند.

در واقع صدور فاکتور رسمی علاوه بر این که، می تواند به معرفی بیشتر کسب و کار شما کمک نماید؛ نوعی ابزار قابل استناد جهت پیشگیری از متحمل شدن جرایم مالیاتی می باشد. بر همین اساس امروزه شاهد آن هستیم که، اکثر مشاغل در کلیه ابعاد، اقدام به ارائه فاکتورهای رسمی بر روی خرید و فروش و خدمات خود می نمایند.

از دید قانونی کسب و کارهای موظف به ارائه فاکتور رسمی هستند که، زیر نظر اداره دارایی و مشمول قانون ارزش افزوده هستند. علاوه بر، آتلیه های عکاسی که، نیاز به صدور و ارائه فاکتورهای رسمی می باشند؛ برخی دیگر از فعالیت های مشمول ارزش افزوده به شرح زیر می باشند؛

 

 • رستوران ها، کافی شاپ ها و اغذیه فروشی ها
 • کلیه شرکت های تجاری و بازرگانی
 • کلیه شاغلان در حیطه معادن
 • کلیه دفاتر فعال در حیطه حسابداری و حسابرسی
 • هتل داران و صاحبان متل ها
 • شرکت های حمل و نقل
 • تالارهای پذیرایی
 • فروشندگان مصالح ساختمانی و آهن آلات
 • مراکز ارائه دهنده خدمات مسافرتی
 • کلیه آتلیه ها و مجموعه های فیلمبرداری

 

با توجه به این که، آتلیه ها نیز مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند و هر ٩٠ روز بایستی اقدام به ارائه فاکتور های رسمی خود نمایند؛ مجموعه هخامنش اقدام به ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری نموده است. کلیه فاکتور های رسمی این مجموعه مطابق با آخرین مفاد اداره دارایی به روز می شوند.

بیشتر بخوانید: ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

موارد تفاوت فاکتورهای رسمی و غیر رسمی چه هستند؟

در ادامه مطلب ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری ذکر یک نکته در رابطه با مقایسه فاکتور های رسمی و غیر رسمی خالی از لطف نیست. همانگونه که از نام فاکتورهای رسمی نیز پیدا است؛ عمده وجه تفاوت آن با فاکتورهای غیر رسمی در رسمی بودن و معتبر بودن آن ها است.

می توان گفت که، هر فاکتوری که دقیقاً مطابق با قوانین وزارت اقتصاد و دارایی و هماهنگ با این قوانین نوشته شود فاکتور رسمی است و در غیر این صورت فاکتور فاقد وجاهت قانونی خواهد بود. اطلاعات ثبت شده بر روی فاکتور رسمی کامل دقیق و با جزئیات هستند. در حالی که، فاکتورهای غیر رسمی اطلاعات کامل و دقیقی ندارند.

بنابراین، از آنجایی که آتلیه ها و مجموعه های عکاسی و فیلمبرداری زیر نظر اداره دارایی و مشمول قانون ۱۹ امور مالیاتی هستند حتماً بایستی اقدام به صدور فاکتور رسمی کنند. بر همین اساس مجموعه هخامنش جهت راحتی کار این مشاغل اقدام به ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری می نماید.

 

آیا فاکتور های صوری همان فاکتورهای غیر رسمی هستند؟

در این بخش از مبحث ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری در صدد مقایسه فاکتورهای صوری و فاکتور های غیر رسمی هستیم. اکثر ما به هنگام مراجعه به فروشگاه ها و یا خرید و فروش های جزئی یک قطعه فاکتور کوچک را از فروشنده دریافت می نماییم.

این فاکتور ممکن است بدون ذکر تاریخ و سایر مشخصات مهم معامله باشد و تنها به منظور اطلاع ما از قیمت و سایر مشخصات کالای خریداری شده باشد. ولیکن فاکتورهای سوری یک تفاوت اساسی مهم با این فاکتورهای غیر رسمی دارند و با اندکی دقت می توان به این تفاوت پی برد.

معمولاً افراد و اشخاصی اقدام به استفاده از فاکتورهای صوری می کنند که، قصد کتمان درآمد اصلی خود را، از اداره دارایی دارند. این نوع فاکتورها کاملاً مشابه با فاکتورهای رسمی صادر می شوند و تنها دارای اندک جزئیات متفاوتی می باشند که هر کس قادر به درک و پی بردن به آنها نخواهد بود.

در صورتی که، اداره دارایی پی به صوری بودن فاکتورهای ارائه شده توسط یک ارگان ببرد؛ طبیعتاً آن ارگان متحمل جرایم بسیار سنگین خواهد شد و به عنوان متخلف شناخته می شود. به منظور پیشگیری از این گونه تبعات، مجموعه هخامنش اقدام به صدور اینگونه فاکتورها نموده است.

آیا فاکتور های صوری همان فاکتورهای غیر رسمی هستند؟
#image_title

کلام پایانی

در صورت داشتن آتلیه عکاسی و فیلمبرداری و نیاز به داشتن یک فاکتور رسمی معتبر هستید؛ پیشنهاد می کنیم به مجموعه هخامنش مراجعه کنید تا، کارشناسان این مجموعه نسبت به ارائه فاکتور رسمی به کلیه آتلیه های عکاسی و فیلمبرداری اقدام نمایند.

کارشناسان این مجموعه در مدت زمان بسیار اندک و پس از بررسی نیازها و شرایط کاری، اقدام به صدور فاکتور متناسب با حرفه شما خواهند نمود. صدور انواع فاکتورهای رسمی و غیررسمی و همچنین، ارائه خدمات مشاوره در حوزه کاری شما توسط کارشناسان مجموعه هخامنش صورت می گیرد.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *