ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی

ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی

ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی

بر اساس قانون مالیاتی کلیه نهادها و ارگان های دارای ارزش افزوده بایستی اقدام به استفاده از فاکتورهای رسمی نمایند. بر همین اساس، ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی و سایر نهادهای با ارزش افزوده امری ضروری و الزامی است.

امروزه با توجه به سیستمی شدن سازمان مالیاتی، صدور فاکتور رسمی برای تمامی ارگان ها و مجموعه های تجاری برخودار از ارزش افزوده مالیاتی، بسیار مهم و ضروری می باشد. این امر، به پیگیری های حقوقی برای هر دو طرف کمک شایانی می نماید.

 

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

اهمیت صدور فاکتور رسمی چیست؟

اهمیت صدور فاکتورهای رسمی را، می توان در ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی پی برد. این ارگان های صنعتی زیر نظر اداره‌ مالیات و دارایی اقدام به ارسال اظهارنامه های مالیاتی در انتهای هر سال مالی می نمایند. بر همین اساس داشتن یک فاکتور رسمی برای کارخانه های تولیدی و صنعتی مهم می باشد.

ایجاد شفافیت و وضوح در معاملات تجاری از دیگر موارد اهمیت فاکتورهای رسمی است. این امر از سوی اداره دارایی و به منظور بررسی و رصد معاملات تجاری این نوع ارگان ها، امری واجب و الزامی تلقی شده است. به همین دلیل، می توان به اهمیت صدور فاکتورهای رسمی برای این گونه ارگان ها پی برد.

لزوم استفاده از فاکتورهای رسمی برای ارگان ها و مجموعه های خصوصی و دولتی، به علت رهگیری راحت تر این ارگان ها توسط اداره دارایی و وصول مالیات از آن ها می باشد. صدور فاکتور رسمی برای ارگان ها و شرکت های کوچک و بزرگ امری ضروری است.

تخلف از صدور و ارائه فاکتورهای رسمی تأیید شده توسط این ارگان ها و شرکت های خصوصی و دولتی، منجر می شود که، این ارگان ها مشمول جریمه های مالیاتی شده و نوعی تخلف تلقی می گردد. بنابر تمامی این موارد اهمیت ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی را، می توان دریافت.

اهمیت صدور فاکتور رسمی چیست؟
#image_title

 

صدور فاکتورهای رسمی برای چه ارگان هایی الزامی است؟

علاوه بر ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی، بهره مندی از فاکتورهای رسمی برای برخی ارگان ها و شرکت های دیگر نیز امری ضروری است. به طور کلی، می توان گفت که، تمامی اصناف و مشاغل دارای شماره اقتصادی، توسط اداره دارایی رصد و بررسی می شوند.

بر همین اساس این اصناف، بازاریان، بنگاه های اقتصادی کوچک، بنگاه های اقتصادی بزرگ، اشخاص حقیقی و حقوقی، فروشندگان کالا و خدمات همگی موظف به ارائه فاکتور رسمی می باشند. بر اساس قوانین و مقررات دارایی، کلیه معاملات دارای اسناد و فاکتورهای مثبته قابلیت تایید توسط اداره دارایی را، دارا می باشند.

از سویی دیگر و بر اساس تصویب سازمان مالیاتی کشور، کلیه کارخانه های تولیدی و صنعتی نیز موظف به صدور فاکتور های رسمی برای محصولات خود می باشند. این امر بر مبنای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان پایه ریزی شده و لازم الاجرا می باشد.

بر اساس مصوبه های سازمان بازرسی کشور، کلیه واحد‌های تولیدی و صنعتی کشور موظف به ارائه و صدور فاکتور های رسمی می باشند. بنابر این، ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی از جمله اهداف مورد نظر صادر کنندگان این گونه فاکتورها می باشد.

سایر اطلاعات مهم در رابطه با فاکتورهای رسمی چه می باشد؟

در رابطه با ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی و سایر ارگان ها و کارخانجات، برخی اطلاعات دیگر نیز وجود دارد که، در این بخش به شرح کاملی از این اطلاعات خواهیم پرداخت. فاکتورهای رسمی خود مشتمل بر دو نوع فاکتور می باشند.

فاکتور رسمی برای شرکت های بازرگانی و فاکتورهای رسمی شرکت های تولیدی، این دو نوع فاکتور رسمی می باشند. صدور فاکتورهای رسمی برای این دو واحد تجاری، یعنی شرکت‌ های تولیدی و شرکت‌ های بازرگانی بایستی از صحت کلیه اطلاعات مندرج شده بر روی فاکتور اطمینان پیدا کرد.

شماره اقتصادی، شناسه شرکت، نام شرکت آدرس و شماره تلفن همگی جزو اطلاعات بسیار به هنگام ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی هستند. همچنین، حتما باید از وجود شماره سریال قرمز رنگ که کاملا برجسته است، بر روی فاکتور رسمی ارائه شده مطمئن شوید.

برخی از ارگان ها اقدام به طراحی فاکتور رسمی بر روی اکسل می‌ نمایند. شاید برای شما نیز این سوال به وجود بیاید که، آیا این نوع فاکتورها دارای ارزش قانونی هستند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که، در صورت رعایت کلیه موارد فاکتور رسمی این نوع فاکتورها نیز از اعتبار کافی برخوردار می‌ باشند.

و با رعایت کلیه موارد الزامی فاکتور رسمی می‌ توان برای طراحی و تنظیم فاکتورهای رسمی از نرم‌ افزار اکسل نیز استفاده نمود. همچنین لازم است که در فاکتور حداقل از سه بخش اصلی استفاده شود بخش اول مربوط به نام فروشنده، بخش دوم مربوط به نام خریدار و در نهایت بخش مربوط به نام کالا و مشخصات آن می باشد.

بیشتر بخوانید: جرایم مالیاتی سامانه مودیان

فاکتور های رسمی با فاکتورهای صوری چه تفاوت هایی دارند؟

ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی و سایر ارگان ها امری الزامی بوده و دلیل این امر را، در ارائه این فاکتورهای رسمی به سازمان دارایی و مالیاتی می‌ توان دریافت. برخی از ارگان‌ ها اقدام به ارائه فاکتورهای صوری و غیر واقعی می‌ نمایند که، این امر نوعی تخلف محرز می شود.

در این حالت جرایم سنگینی برای فرد در نظر گرفته می شود. هرچند که، منظور و هدف از ارائه فاکتورهای صوری و غیر واقعی کتمان درآمد از سازمان مالیاتی می‌ باشد ولیکن، پیگیری و اطلاع از فاکتورهای صوری امر بسیار ساده و آسان می باشد.

اگر برای شما نیز سوال است که، فاکتورهای صوری چه نوع فاکتورهایی می‌ باشند؟ باید به شما بگوییم که، در واقع فاکتورهای صوری کاملاً مشابه فاکتورهای اصلی و رسمی هستند با این تفاوت که، شماره سریال درج شده بر روی فاکتور های صوری اصلی نبوده و تقلبی است.

بنابر تمامی این موارد، اهمیت ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی را، می توان پی برد. در واقع ارائه فاکتورهای رسمی به سازمان مالیاتی از طرف ارگان‌ ها و شرکت‌ ها از ایجاد هر گونه تبعات قانونی جلوگیری به عمل می آورد.

فاکتور های رسمی با فاکتورهای صوری چه تفاوت هایی دارند؟

کلام پایانی

مجموعه هخامنش با سابقه ای فراوان در زمینه ارائه فاکتور رسمی به کارخانه های تولیدی و صنعتی و همچنین، سایر ارگان ها و شرکت ها، می تواند به شما در زمینه صدور انواع فاکتورهای رسمی کمک شایانی نماید. کلیه فاکتور های رسمی این مجموعه دارای تاییدیه می باشند.

به منظور اطمینان از عدم ورود فاکتور های رسمی شما به بلک لیست اداره دارایی، پیشنهاد می شود کار صدور کلیه فاکتور های رسمی شرکت خود را، به مجموعه هخامنش بسپارید. به این ترتیب، شما از مشاوره های کارشناسان این مجموعه نیز، برخوردار خواهید شد.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *