ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات

ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات

ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات

در این مقاله به موضوع ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات می پردازیم، فاکتور رسمی این دو صنف هم برای خریدار و هم برای فروشنده اهمیت بسیار بالایی دارد. با توجه به نوسان قیمت طلا و جواهر و آهن آلات میزان درآمد این دو صنف مدام در حال تغییر است و برای بررسی گردش مالی در پایان پایان به یک صورت حساب رسمی نیاز دارند.

با توجه به تصویب قانون مالیاتی کسانی که در حوزه فروش طلا و جواهر و آهن آلات مشغول به کارند، باید یک فاکتور رسمی را به نهاد مربوطه تحویل دهند، تا بعدها به جرم پیروی نکردن از قانون مجبور به پرداخت جریمه های سنگین نشوند. در این مقاله با ما باشید تا به طور مفصل در مورد ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات صحبت‌ کنیم.

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

اهمیت فاکتور رسمی برای فروشندگان طلا و جواهرات و آهن آلات

در نخستین بخش از مقاله شما را با اهمیت ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات آشنا می کنیم‌. صنف طلا و جواهر فروشان یکی از اصنافی است، که هیچ گاه کالا را بدون صدور فاکتور به مشتری عرضه نمی کند. در واقع فاکتور برای قطعات طلا حکم سند را دارد و بدون آن امکان خرید و فروش محصول وجود دارد.

صنف آهن آلات نیز همیشه کالاهای خود را با فاکتور عرضه می کند و تمام جزئیات تعداد، وزن، قیمت تک و کل آهن آلات در این فاکتورها قید می گردد. در سال های اخیر با توجه به تغییرات قانون مالیاتی فاکتورهای طلا فروشان و آهن فروشان تغییر نموده و در آن حتما باید قیمت مالیات بر ارزش افزوده نیز محاسبه گردد.‌

در فاکتور رسمی طلا و آهن فروشان باید تعداد محصولات عرضه شده، وزن، قیمت خام، قیمت تک و قیمت کل و میزان مالیات باید نوشته شود. چنین فاکتوری مشتری را در جزئیات قیمت نهایی قرار می دهد، از سوی دیگر سازمان دارایی و اداره مالیات آن را معتبر می دانند.

در فاکتور رسمی طلافروشی و آهن فروشی نحوه پرداخت نیز قید می گردد؛ از این رو اگر مشتری مطابق وعده های خود عمل نکند، می توان از این فاکتور به عنوان یک برگه قانونی در دستگاه قضایی استفاده نمود.

ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات هم برای مشتری و هم برای فروشنده اهمیت بالایی دارد و از بروز اختلاف جلوگیری می کند‌.

در این فاکتور همه چیز شفاف و روشن است، قیمت خام محصول، میزان سود، میزان مالیات، وزن دقیق محصول، در این سند قید شده و مشتری از معامله با شما احساس رضایت خواهد داشت که این موضوع برای آینده شغلی شما اهمیت بالایی دارد.‌

اهمیت فاکتور رسمی برای فروشندگان طلا و جواهرات و آهن آلات
#image_title

 مشخصات فاکتور فروش برای طلا فروشان

با توجه به ارزش طلا در بازارهای جهانی، این فلز در هر کجای دنیا به عنوان یک کالای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود. شغل طلا فروشی نیز از شغل های بسیار پر در آمد در ایران می باشد، که همیشه کالاهای خود را با فاکتور عرضه نموده است. اما در سال های اخیر به دلیل تصویب قانون مالیات طلا فروشان باید فاکتورهای قدیمی خود را دور بیندازند و فاکتور رسمی را به مشتریان خود تحویل دهند.

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات شما را با ویژگی های این فاکتورها آشنا می کنیم‌. فاکتور رسمی طلافروشان حتما باید دارای یک شماره سریال قرمز رنگ و برجسته باشد که در گوشه سمت چپ قسمت بالایی فاکتور حک شده است. اگر فاکتور فاقد این شماره باشد، پس نمی توان آن را یک سند قانونی محسوب کرد.‌

آدرس، نام کامل مشتری و فروشنده نیز باید در این سند قید گردد، علاوه بر این موارد عیار طلا، وزن بر حسب گرم و مثقال، نوع طلا، قیمت خام، میزان اجرت ساخت، میزان سود فروشنده، تخفیف و مالیات نیز در این سند نوشته خواهد شد و در آخر مهر و امضا می گردد.

مشتری با در دست داشتن این سند، می تواند مالکیت خود را روی این کالای گران بها اثبات کند. در صورتی که مشتری این فاکتور رسمی را در اختیار نداشته باشد، اثبات مالکیت آن کار آسانی نیست و فروش قطعات طلا برای او جرم محسوب می شود.

حال که با مشخصات و نحوه ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات آشنا شدید، در ادامه مقاله با ما باشید تا با مشخصات فاکتورهای رسمی آهن فروشان یا صنف آهن آلات آشنا گردید.

بیشتر بخوانید: ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

مشخصات فاکتور رسمی فروشندگان آهن آلات

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات شما را با مشخصات فاکتور رسمی فروشندگان آهن آلات آشنا می کنیم.

فاکتور رسمی این صنف نیز همانند صنف طلافروشان باید دارای اطلاعات و جزئیات دقیق معامله بین طرفین باشد. در این سند باید نوع فلز، وزن، قیمت تک، قیمت کل به صورت دقیق نوشته شود.‌

از دیگر مشخصات فاکتور رسمی صنف آهن آلات که همه صورت حساب های رسمی باید از آن برخوردار باشند، شماره سریال قرمز رنگ با چاپ ملخی است، که بر عکس شماره سریال هایی با چاپ دیجیتالی یا دست نویس کمی برجسته است.

در فاکتور رسمی فروشندگان آهن آلات تاریخ عرضه محصول حتما باید در بالای سند نوشته شود. همچنین در این سند کد ملی فروشنده و خریدار، آدرس و شماره تلفن، میزان مبلغ دریافتی، نحوه پرداختی، شناسه یکتای مالیاتی، کد اقتصادی و … قید می گردد.‌

همینطور برند فلز و نوع آن باید در این سند نوشته شود، پس از نوشتن اطلاعات گفته شده، تخفیف ها و مبلغ نهایی مالیات بر ارزش افزوده محاسبه و در فاکتور قید گردد.

در پایان این مبحث از مقاله ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات باید افزود، فروشنده باید زیر فاکتور امضا و مهر رسمی بزند و خریدار نیز باید این سند را امضا کند

. این سند به مشتری تحویل داده می شود و یک برگ آن نیز نزد فروشنده خواهد ماند، که در پایان ماه یا سال برای حسابداری فروشگاه اهمیت بسیار بالایی دارد و بهتر می توان کسب و کار خود را مدیریت کرد.‌

مشخصات فاکتور رسمی فروشندگان آهن آلات
#image_title

سخن پایانی

مقاله ارائه فاکتور رسمی به فروشندگان طلا و جواهر و آهن آلات توسط خانم هخامنش موسس سایت هخامنش فاکتور نوشته شده است. هدف از این دو مقاله آشنایی با فاکتورهای رسمی این دو صنف و اهمیت صدور فاکتور رسمی است.

اگر در مورد ارائه فاکتور رسمی هر گونه پرسش یا نیاز به راهنمایی دارید، به سایت هخامنش فاکتور مراجعه نمایید.‌

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *