ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها

ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها

ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها

ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها از خدماتی است، که سایت هخامنش برای مالکین هتل ها و مهمانپذیرها برای روشن بودن صورت حساب ها انجام می دهد. سرمایه گذار هتل و مهمانپذیر نیز مانند هر کسب و کار دیگری، با هدف سود و رشد اقتصادی خدمات خود را ارائه می دهد.

حسابداری برای سود حاصل بیش از هر چیز مستلزم در اختیار داشتین فاکتورهای رسمی است، که تمام خرده حساب ها، عوارض و مالیات در آن قید شده باشد.‌ در مقاله ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها با ما باشید، تا با جزئیات و اهمیت این سند رسمی بیشتر آشنا گردید.‌

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

آشنایی با فاکتور رسمی با صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها

در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها شما را با فاکتور رسمی برای این گروه از کسب و کارها آشنا می کنیم.

به طور کلی فاکتور به عنوان سندی تعریف می شود، که توسط یک ارائه دهنده خدمات به مشتری خود ارائه می شود و با ذکر جزئیات تعیین، قیمت و مقادیر کالا یا تعداد خدمات ارائه شده به منظور اطلاع وی از مبلغی که باید پرداخت کند، تنظیم می گردد.

در صنعت هتلداری، خدمات ارائه شده اغلب بر حسب اقامت یک یا چند شبه تعیین می شود. در اکثر هتل ها، صورت حساب توسط بخش پذیرش با استفاده از نرم افزار صورت حساب مدیریت می شود.

برای ایجاد یک فاکتور رسمی و وارد کردن ریز جزئیات صورت حساب، تعیین مبلغ مالیات و اطلاعات فردی، نرم افزارهای پذیرش هتل کفایت نمی کند، به یک فاکتور رسمی نیاز دارید.

این فاکتور باید در چهارچوب سندهای قانونی و توسط افراد آگاه به قوانین رسمی کشور تنظیم گردد. از آنجایی که این فاکتور در حسابداری هتل و مهمان پذیر، میزان مالیات و خدمات شما به مشتری و میزان پرداخت او اهمیت بالایی دارد، باید در تنظیم آن دقت زیادی داشته باشید.

این سند در دو برگه تنظیم می‌شود، یک برگه آن در اختیار مشتری قرار می گیرد و نسخه دیگر از آن به عنوان سند حسابداری در بایگانی این بخش نگهداری شود.

ترجیحا برای اینکه یک فاکتور با شماره سریال معتبر داشته باشید، تا مورد تایید تمام سازمان های مربوطه باشد، به سایت هخامنش مراجعه نمایید.‌ خانم هخامنش از تجربه بالايي در تنظیم و ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها بهره می برند.

مشخصات فاکتور رسمی به صاحبان هتل و مهمانپذیرها

حال که با فاکتور رسمی برای این صنف آشنا شدید، حتما از خود می پرسید، این سند دارای چه اطلاعاتی است؟ در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها شما را با اطلاعات قید شده در این سند اشنا می کنیم.

فاکتور رسمی هتل و مهمانپذیر باید دارای اطلاعات زیر باشد؛

·         نام و اطلاعات کامل و تماس هتل

در فاکتور رسمی باید تمام اطلاعات هتل، کد اقتصادی، شماره تماس و … قید شود.‌

·         نام و اطلاعات کامل مشتری

تمام اطلاعات شناسنامه ای، کد ملی، شماره تماس، آدرس دقیق مشتری نیز باید در سند رسمی نوشته شود.‌

·         تاریخ و شماره سریال

تاریخ پذیرش مشتری در هتل و مهمانپذیر نیز باید قید گردد. ‌همینطور این فاکتور باید دارای یک شماره رسمی برجسته با چاپ ملخی و رنگ قرمز باشد. شماره های دست نویس و پرینت دیجیتالی مورد تایید نیستند و سند را از رسمی بودن به غیر رسمی تبدیل می کند.

مشخصات فاکتور رسمی به صاحبان هتل و مهمانپذیرها
#image_title

·         جزئیات خدمات ارائه شده، تعداد و قیمت آنها

از دیگر مفاد مهم که در این بخش از مقاله ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها، به آن می پردازیم، فید نمودن جزئیات خدمات و قیمت به صورت واحد و مجموع است.

بیشتر بخوانید: گروهبندی مشاغل مالیاتی در سال ۱۴۰۲

·         محاسبه مالیات

مالیات را از مبالغ کل که شامل تخفیف ها نیز می شود، باید محاسبه کرد و سپس مبلغ نهایی را در فاکتور نوشت.‌

در پایان این بحث از مقاله ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها باید تاکید کرد که، فاکتور رسمی هتل باید خوانا و مختصر باشد. این فاکتور باید توسط صادرکننده آن امضا و مهر شود. ویرایش فاکتور در صورتی که مبلغ خدمات بیشتر از آن باشد، برای هتل ها یک الزام قانونی است.

قطعی است که تنطیم چنین فاکتوری از عهده کارکنان هتل و بخش پذیرش بر نمی آید، بهتر است این کار را به افراد متخصص تنظیم سند های قانونی واگذار کنید، ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها از خدمات سایت هخامنش است، که با آگاهی از قوانین و دقت بسیار زیادی این سند را برای شما تنظیم می کند.‌

سوالات رایج در مورد فاکتور رسمی صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها

در بخش پایانی مقاله ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها به سوالات رایج در مورد فاکتور رسمی برای صنف هتل ها و مهمانپذیرها پاسخ خواهیم داد. این سوالات عبارتند از؛

·         فاکتور نرم افزاری با اکسل مورد تایید سازمان دارایی می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر؛ زیرا فاکتورهای نرم افزاری قابلیت درج شماره سریال برجسته و قرمز رنگ را ندارند. این فاکتورها حتما باید توسط افراد آگاه به اسناد رسمی تنظیم شوند.

·         آیا می توان برای فاکتور رسمی صاحبان هتل و مهمانپذیرها از اپلیکیشن های معتبر حسابداری استفاده نمود؟

پاسخ این پرسش مثبت است.‌ اپلیکیشن های حسابداری که دارای سیستم های مالی یکپارچه هستند، در صورت رعایت اصول گفته شده در بخش مشخصات فاکتور رسمی، به عنوان فاکتور رسمی شناخته خواهند شد.‌

·         آیا عکس فاکتور رسمی مورد تایید اداره دارایی و مالیات است؟

پاسخ این پرسش منفی است؛ زیرا این فاکتور حتما باید پرینت شده باشد تا اعتبار شماره سریال آن را بتوان تایید نمود. حتی کپی آن نیز قابل قبول نمی باشد.‌

سوالات رایج در مورد فاکتور رسمی صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها
#image_title

سخن پایانی

خانم هخامنش با تجربه و دانش بالایی که در تنطیم استاد رسمی و قانونی دارد. فاکتورهای رسمی را برای اصناف مختلف انجام می دهد. ارائه فاکتور رسمی به صاحبان هتل ها و مهمانپذیرها توسط هخامنش مطابق با قانون و تحت تایید سازمان دارایی و مالیاتی انجام می گیرد.

برای ارتباط با خانم هخامنش کافی است، سایت هخامنش فاکتور را در مرورگر خود جستجو کنید، از طریق بخش پشتیبانی سایت با وی در ارتباط باشید. ضمنا هر سوالی برای تنطیم فاکتور رسمی خود دارید، با تیم پشتیبانی ما مطرح کنید، تا در اسرع وقت تمام راهنمایی های لازم را به شما دهند و پاسخ پرسش های شما را با طور دقیق و کامل خواهند داد.‌

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *