ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری

ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری

خلاصه از ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری

ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری

با توجه به اهمیت فراوان این حرفه، افراد شاغل در عملیات حفاری و آتشباری نیاز به ارائه فاکتور رسمی بر روی خدمات خود هستند. به همین دلیل مجموعه هخامنش اقدام به ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری می نماید.

حفاری یک عملیات تخصصی به شمار می رود که، به منظور دستیابی به اهداف گسترده ای صورت می پذیرد. هدف از حفاری ممکن است به منظور اکتشاف، بهره برداری و تولید نفت، گاز و سایر اهداف گسترده دیگر کمک گرفته شود. پوشش اهداف وسیع توسط حفاری، این حرفه را، به یک رکن اساسی تبدیل نموده است.

آماده ارائه کلیه خدمات فاکتور رسمی به تمامی مراکز و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی

تعریف فاکتورهای رسمی فروش و فاکتور های رسمی دارایی

در ابتدای مبحث ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری در نظر داریم که، به یک تعریف مناسب از این نوع فاکتور بپردازیم. به هنگام صورت گرفتن هر گونه معامله و داد و ستدی، فروشندگان و یا ارائه دهندگان خدمات بایستی فاکتور رسمی ارائه نمایند.

درون این فاکتور رسمی که، به اطلاع اداره مالیاتی خواهد رسید، اطلاعاتی وجود دارد. این اطلاعات مبین و نشان دهنده ماهیت معامله، کلاب مورد خرید و فروش قرار گرفته و برخی دیگر از اطلاعات است که، برای رصد دو طرف معامله مهم می باشند.

در صورتی که، این نوع فاکتور دقیقا مطابق با قوانین وضع شده توسط وزارت اقتصاد ارائه شود به آن فاکتور رسمی گفته می شود. لازم به ذکر است که، نوع دیگری از فاکتورهای خرید و فروش نیز وجود دارند که، به عنوان فاکتور های غیر رسمی شناخته می شوند.

این فاکتورها تنها به منظور کسب اطلاع از معامله بوده و هیچ گونه ارزش قانونی دیگری ندارند. به همین دلیل، جهت ارائه فاکتور رسمی  نیاز است تا، با وجوه تمایز این دو نوع فاکتور آشنایی لازم را، داشته باشید.

 

برخی از ویژگی ها و مشخصه های فاکتورهای رسمی

در ادامه مقاله ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری به بررسی برخی از ویژگی ها و خصوصیات فاکتورهای رسمی می پردازیم. رعایت برخی از خصوصیات در فاکتور رسمی بنا به قوانین و مقررات وزارت اقتصاد ضروری است؛

 

  • شماره سریال فاکتور: یکی از مهم ترین بخش های هر فاکتور رسمی شماره سریال آن است. این شماره سریال مبین اعتبار فاکتور بوده و بایستی اندکی برجسته تر از سایر نوشته های فاکتور درج شود. زیرا، تنها در این حالت است که، قابلیت تشخیص از سایر شماره های معمولی را، خواهد داشت.
  • شکل ظاهری کاغذ: فاکتور های رسمی را، نمی توان بر روی هر نوع کاغذی چاپ و پرینت گرفت. در بازار دو نوع کاغذ جهت صدور فاکتورهای رسمی وجود دارند. معمولاً از فاکتورهای ۶۰ و یا ۸۰ گرمی برای پرینت فاکتورهای رسمی استفاده می شود.
  • ضوابط و شرایط پرداخت: به هنگام ارائه فاکتور رسمی  و سایر ارگان های ارزش افزوده، درج شرایط و ضوابط پرداخت بر روی فاکتور باید صورت گیرد.

در صورتی که، معامله داخلی باشد شماره سفته و یا شماره چک پرداختی را، بر روی فاکتور قید نمایید. در غیر این صورت و در معاملات بین المللی شماره سوئیفت یا شماره پی پال و همچنین، شماره ضمانتنامه های بانکی را، حتماً بر روی فاکتور قید کنید.

  • امضای فاکتور: در نهایت به کلیدی ترین بخش از فاکتور خواهید رسید. به یاد داشته باشید که، فاکتورهای رسمی فاقد مهر و امضا به هیچ عنوان مورد تایید هیچ ارگان و به ویژه اداره دارایی نخواهند بود.

بیشتر بخوانید: ارائه فاکتور رسمی به نمایشگاه داران خودرو

نحوه ثبت فاکتور های رسمی به چه صورتی می باشد؟

به هنگام صدور و ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری مانند هر فاکتور رسمی دیگری، شما باید بر طبق ضوابط و مقررات تعیین شده توسط وزارت اقتصاد، اقدام به صدور این نوع فاکتور های رسمی نمایید.

به یاد داشته باشید در صورت عدم صدور صحیح و اصولی فاکتورهای رسمی برای تمامی ارگان ها ممکن است تبعات جبران ناپذیری از جمله جرایم سنگین مالیاتی را، به بار آورید. یک روش ایمن و اصولی برای صدور فاکتورهای رسمی استفاده از نرم افزارهای حسابداری تایید شده است.

امروزه اکثر نرم افزارهای حسابداری به گونه ای طراحی شده اند که، مطابق با اصول و ضوابط نهادینه شده توسط وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی باشند. به همین دلیل به هنگام صدور انواع فاکتورهای رسمی شما با هیچگونه مشکلی مواجه نخواهید شد.

برای این منظور کافی است که، از قوانین و مقررات صدور فاکتور رسمی مطلع باشید و تمامی این قوانین را، گام به گام بر روی فاکتور پیاده نمایید. به این ترتیب، به راحتی قادر به ارائه فاکتور رسمی  خواهید بود.

 

نرم افزارهای حسابداری مناسب برای صدور فاکتور های رسمی

امروزه شاهد گسترش و افزایش انواع نرم افزار های حسابداری هستیم. از انواع این نرم افزارهای حسابداری می توان به منظور صدور و ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری نیز بهره جست.

به شرطی که، نرم افزارها دقیقاً مطابق به ضوابط و مقررات وزارت اقتصاد و دارایی کشور طراحی شده باشند و کلیه پارامترهای کلیدی مورد نیاز بر روی فاکتورهای رسمی را، درج نمایند. به این ترتیب با مراجعه به مجموعه های ارائه دهنده فاکتور رسمی می توان از داشتن یک فاکتور رسمی معتبر مطمئن شد.

امروزه انواع نرم افزارهای حسابداری در قالب نرم افزارهای شرکتی، فروشگاهی، نرم افزارهای حسابداری معادن و همچنین، نرم افزارهای پخش مویرگی را، می توان متناسب با نیاز و نوع فعالیت و حرفه خود انتخاب نمود تا، بتوان کلیه معاملات و خرید و فروش های خود را، به صورت قانونی ثبت نمود.

قابل ذکر است برای این که، توانایی صدور و ارائه فاکتور رسمی  را، داشته باشید؛ حتما بایستی از سابقه و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار باشید. در غیر این صورت با صدور فاکتور های غیر اصولی منجر به ایجاد تبعات جبران ناپذیری شوید.

نرم افزارهای حسابداری مناسب برای صدور فاکتور های رسمی
#image_title

کلام پایانی

در مبحث ارائه فاکتور رسمی به ارائه دهندگان خدمات بهره برداری از معادن، حفاری و آتشباری با شرایط و ضوابط این نوع فاکتور های رسمی و همچنین، نحوه ثبت آن ها آشنا شدیم. نکته کلیدی در این مطلب مراجعه به اشخاص و یا ارگان های ارائه دهنده فاکتورهای رسمی است که دارای سابقه و اطلاعات کافی در این زمینه باشند.

مجموعه هخامنش یکی از این نوع مجموعه ها به شمار می رود که، می تواند فاکتورهای رسمی را، به صورت کاملاً اصولی و در مدت زمان بسیار اندکی به شما ارائه دهد.

درخواست مشاوره آنلاین

مشاوره تخصصی مطابق با نوع شغل و فعالیت شما توسط کارشناسان ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *